Sociālās psiholoģijas priekšmeta ietvaros, savā darba vietā veicām efektīvu lēmumu pieņemšanu grupā, kas mūsu darbā nav sveša un ar to problēmas neradās. Jo mēs ar kolēģiem, lai atrisinātu lietu, gala lēmumu pieņēmām nevis kompromisa dēļ, bet gan vienprātīgi, izanalizējot pašu lietas būtību, radītās sekas un pārējos būtiskos apstākļus, kas var iespaidot lietas virzību.
Jurista darbā svarīgi ir iemesli, kāpēc cilvēki apvienojas grupā. Un tie var būt dažādi, tomēr viens no svarīgākajiem ir tas, ka iekļaušanās grupā apmierina daudzas cilvēka vajadzības, kuras nevar tikt apmierinātas citādā veidā.
Pēc manām domām, kas arī apstiprinājās manā jurista darbā ar kolēģiem, ir tas, ka ja veidojas ciešāki kontakti starp grupas dalībniekiem, tad arvien mazāka nozīme ir dzimumam, etniskai piederībai, vecumam u.c. faktoriem, bet lielāka nozīme tiek piešķirta cilvēka personībai, personības īpašībām, cilvēka uzskatiem.
Līdz ar to, risinot juridiska rakstura jautājumus, nenonācām konfliktsituācijā. Jo kā minēju, pats svarīgākais, lai lēmums grupā tiktu pieņemts efektīvi ir grupas saliedētība un spējas savstarpēji vienoties, lai lēmums būtu pieņemams visiem grupas dalībniekiem. Grupas lēmumu pieņemšanas efektivitāte ir atkarīga arī no grupas saliedētības tipa. Tas, vai grupa spēj panākt vairāk nekā atsevišķs indivīds, ir atkarīgs arī no veicamā uzdevuma rakstura.
…