Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:106158
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 03.12.2015.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Virza viņā redzēja savas dievinātās lauku patriarhālās sētas saimnieku valsts un tautas mērogā.” Tā uzskata H. Zariņš savā darbā „Atmiņas par E. Virzu”.
E. Virza Ulmanim ticēja. Viņš atbalstīja to un saskatīja lielu vadoni, kas nāk ar pārmaiņām, kuras Latvijai bija ļoti nepieciešamas. Jau ievads no E. Virzas grāmatas par K. Ulmani parāda, ka viņam ir citādāka nostāja, kā pārējiem, un ka viņš nepiekritīs tiem, kas teiks pretējo: „Šī grāmata ļaudīm nepatiksies, jo tā runā labu par cilvēku, kad daudz laba darījis savai tautai. Bet rakstīt par kādu un nesaredzēt viņā neko sliktu, nozīmē paņemt lasītājiem medu, kas dzērienu padara saldu. (..) Vecais režīms bija saīgušu cilvēku režīms. Šie ļaudis pat gulēt nedrīkstēja uz vieniem sāniem, baidīdamies, ka to neiztulko par vienpusību. Tāpēc viņi neprata ne lāga priecāties, ne lāga ienīst.”
Virza uzskatīja, ka Ulmanis ir savdabīga ar to, ka nekad neatkārtojas, ar viņu ir iespējams ilgi sarunāties un reizē sajust, ka viņš būs pateicis tikai mazumiņu no tā, ko varētu stāstīt. Viņš to salīdzina ar mākslas darbu, kur vienmēr slēpjas kāds simbolisms, reālā padziļinājums, kas to dara tik neizsmeļamu.
Darbā tiek aprakstīts arī, ka Ulmanis bija personība, kas zina, ko grib. Ka tā strāvo cauri visai viņa būtībai. Šī griba ir tas iemesls, no kā visi tik ļoti baidās viņa. „Prezidenta griba valda pār viņa lielo primitīvo dvēseli, lidodama pāri tai kā plats putns virs pirmatnējiem ūdeņiem, ņemdama no tās visus padomus. Šī dvēsele ir bezdibeņaina un šie padomi ir neizsmeļami. ”

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties