Dažās Eiropas valstīs ir sācies sieviešu un vīriešu „vienlīdzības maratons” ceļa zīmēs. Pirmie, kas izcēlās ar šāda veida neapmierinātību, bija Madrides priekšpilsētas Fuenlabrada iedzīvotāji. 2006. gadā šeit tika ievestas ceļa zīmes, kurās ierastā vīrieša vietš gājēju pārejas zīmē bija atspoguļota sieviete (tas tika veikts lai vairotu vienlīdzību sieviešu un vīriešu starpā). Plāns paredzēja, ka pusē no pilsētas gājēju pāreju zīmēm ir attēloti vīrieši un pusē — sievietes. «Tas, ka sieviešu tēls parādīsies šādā veidā, pat ja tā ir tikai ceļa zīme, ir svarīgi, jo dzimtes vienlīdzībai ir liela ietekme tajā, kā mēs pārraidām informāciju,» sacīja Rosalina Gviharro, pilsētas domes darbiniece, kas vadīja projektu.
Sekojot Spānijas piemēram ar citās valstīs sāka pārskatīt ceļa zīmes uz vienlīdzības principa. Piemēram, vienā no ASV štatiem brīdinājuma zīme „Men working” (vīrieši strādā) tika nomainīta uz „Workers ahead” (taisni priekšā strādnieki).
Savukārt Vīnē bija organizēta akcija „Vīne redz to citādi”, kur tika mēģināts dekonstruēt zīmju vēstījumus un vīriešu dzimtes tēlu vietā luksoforos, norāžu zīmēs un citur tika iezīmēti sieviešu tēli.
…