Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:201937
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 05.01.2018.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 11 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Vēl viens ne tik labu slavas stāstu atklāj Sergejs Ņečajevs – Diāna, iespējams, noindēja Anrī vecāko dēlu, kura nāve bija pēkšņa, vismaz tā esot runājuši cilvēki pēc viņa aiziešanas no dzīves. Un tomēr pastāv arī tādas versijas, ka Fransuā I esot žēlojies Diānai par savu neveiklo un necilo pēcnācēju, piedāvājot viņai kļūt par pirmo sievieti sava dēla dzīvē. Šī doma Diānai šķitusi vilinoša, un viņa esot piekritusi.
Profesore Karolīne de Kosta uzskata, ka Diāna ietekmēja Anrī visās dzīves sfērās, vienmēr viņai bija atvēlēta vieta kā karaļa pārstāvei, un viņš Diānas labā nežēloja neko. Tomēr pēc Anrī nāves, 1559. gadā, viņas ietekme beidzās. Īstā karaliene beidzot tika pie valdīšanas, Diānai nācās atdot visus dāvinājumus, jo tie piederēja karalistei.
Kopumā biogrāfiskie fakti dažādos vēstures avotos par Diānu de Puatjē neatšķiras, tomēr uzsvari uz ietekmes sfērām tiek likti atšķirīgi, bet, protams, vispareizāk būtu uzticēties vēstures avotiem, ne daiļliteratūras darbiem. Nav noliedzams, ka ‘’nekronētajai karalienei’’ bija ietekme gan Katrīnas un Anrī laulībā, gan politikā un valsts pārvaldībā, taču viedokļi par to, vai Diāna bija kurtizāne vai bezgala iemīlējusies sieviete, iejūtīga, cēla un sirsnīga vai augstprātīga un rupja, viedokļi atšķiras. Diāna de Puatjē bija skandaloza personība, kļūstot gan par iedvesmas avotu, gan baumu un nosodījuma gūstekni, tomēr viņa ir viena no ievērojamākajām sievietēm vēsturē un lielā mērā Francijas likteņa lēmēja.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties