Cita situācija veidojas tad, kad cilvēka darbība nonāk pretrunā ne tikai ar ierastajām uzvedības normām, bet neatbilst arī sabiedrības vairākuma atzītajām vērtībām. Visraksturīgāk tas izpaužas situācijās, kad īstenojas agresivitāte pret līdzcilvēku īpašumu, veselību, dzīvību. Ja agresivitāte pārkāpj likum¬došanas pantus, tad šī negatīvā deviance jau attiecas uz noziedzības sfēru.
Par interesantu piemēru var uzskatīt noziedzīgus nodarījums kredītkaršu nelikumīgas izmantošanas gadījumos. Indivīdam nozaga naudas maku un ar makā esošo kredītkartu norēķinākjas veikalā, parasti jau ne tik lielos apmēros, jo nevar jau noziedznieks zināt cik tajā kontā ir, taču šāds nodarījums uzskatams par smagu noziegumu un sodams ar brivības atņemšanas sodu līdz 8 gadiem, divreiz izdarot doto noziegumu – sods līdz 15 gadiem. Šajā gadījumā saskarāmiems ar tieši pretējo gadījumu, kad sociālas normas neuzskata šādu noziegumu par sodamu ar tik lielu atbildības pakāpi. Pats stradāju policijā un bieži saskaros ar cilvēku - cietušo - nesapratni kāpēc notvertais zaglis par naudas makas zādzību sodams ar brīvības atņemšanas sodu līdz 2 gadiem, (vidēji nodarītais kaitējums ir ap 30 latiem, ieskaitot visu nozagtu dokumentu atjaunošanu), bet tik līdz viņš no šī naudas maka paņemts kredīkarti un veikalā nopirks par to maizi – viņš izdarīja smagu noziegumu un sodāms jau ar brīvības atņemšanas sodu līdz 8 gadiem. Tāda nesamērība Krimināllikumā rada jautājumus no pašu cietušo puses, jo diezgan bieži viņi uzskata sevi par vainīgājiem, jo, piemēram, uzglabā PIN kodu blakus kartei, vai vieglpratīgi pieļauj, ka cits var norēķinās ar karti.
Deviantoloģija sniedz ieskatu gan jau apzinātajās deviantīvajās uzvedības formās – narkotismā, suicīdos, dzimumekscesos, noziedzībā, gan arī pievērš uzmanību jaunām sociālās uzvedības novirzēm – Interneta negatīvajām izpausmēm, reliģisko sektu darbībai.
…