Kā jau zināms, iedzīvotāju skaits pasaulē pieaug, bet Latvijā samazinās, un, kāpēc notiek tieši tā, tas mani jau uzrunāja pašā sākumā.
Tad nu iepazinos ar vietām un reģioniem, kur iedzīvotāju skaits gan pieaug, gan krītas. Kopumā iedzīvotāju skaits samazinās gan Āzijā, gan Eiropā, taču ir atsevišķi reģioni, atsevišķas Āzijas “kabatas”, kur strauji pieaug iedzīvotāju skaits. Piemēram, Afganistānā uz vienu sievieti iznāk septiņi bērni. Arī Tuvajos Austrumos un Āfrikas viedienē skaitās stabils un augsts iedzīvotāju skaits, aptuveni 3,5-4% pieaugums. Latīņamerikā ir straujš pieaugums, taču Eiropā un Amerikā pieaugums ir minimāls. Krievijā situācija ar iedzīvotāju pieaugumu strauji krītas un 2015. gadā krievi ir ne vairāk, kā 46% no iedzīvotāju kopskaita. Maskavā katrs trešais dzimušais ir no imigrantiem.
Diemžēl Latvija ir pirmajā trijniekā starp desmit Eiropas Savienības valstīm, kurā samazināšanās ātrums ir vislielākais.
Tika minēts, ka Latvijā un Igaunijā padsmit gadus atpakaļ iedzīvotāju skaits bija negatīvs, bet ar 2003. gadu Igaunija sasniedza pozitīvu pieaugumu. Igaunijā tika izlīdzināta nabadzība. Igaunijā aptuveni divas līdz trīs reizes lielākā apjomā no valsts līdzekļiem atbalsta jaunās ģimenes ar bērniem, ņemot vērā trīs bērna politiku, lai nebūtu tā, ka mums ir otrais, trešais bērns, un nonāktu zem nabadzības riska.