Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:488461
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 21.04.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Cilvēks ir aktīva, darbīga būtne, atrodas dinamiskās attiecībās ar apkārtējo vidi. Taču ne katra rīcība ir darbs. Pastaiga, spēle, aktīva atpūta, dažādi izklaidēšanas veidi utt. Ir neatņemami dzīves elementi, bet par darbu tos nedēvējam. Mēs atšķiram darbu no atpūtas, brīvo laiku no darba laika. Bet ko mēs saprotam ar darbu?
Ar darbu parasti saprot cilvēka mērķtiecīgu darbību, kas virzīta uz dabas spēku un sociālo attiecību pārveidošanu un apgūšanu viņa vajadzību apmierināšanai. K. Markss precīzi norādīja un trīs nepieciešamiem tā komponentiem mērķtiecīga darbība, darba rīki, darba priekšmets. Tā rezultāts ir darba produkta kā kultūrvēsturiska, sabiedriska parādība. Nav tāda dabas likuma, saskaņā ar kuru kokam mežā vajadzētu pārtapt par mājokli, galdu, krēslu u.c. Par tādu koks pārtop pateicoties darbam, izmantojot “spēju” apmierināt cilvēka vajadzības pēc tieši šiem priekšmetiem, un nevis kādiem citiem, atbilstošiem priekšstatiem par noteiktu mērķi, uzdevumiem..
Darba būtību ir pretrunīga, jo izsaka īpatnējo cilvēka stāvokli pasaulē. No vienas puses, to, ka cilvēks ir savā ziņā piederīgs dzīvajai pasaulei un darba uzdevums ir nodrošināts “vielu maiņu” starp viņu un apkārtējo vidi, no kuras jāiegūst izdzīvošanas nosacījumi (cilvēks nevar neēst, nedzert utt.). Cilvēkā ir neatceļamas dzīvnieciskās dabas prasības. Kas strādā, tas nav Dievs. Darbā atspoguļojas dzīvnieciskais sākums. Taču ne tikai tas, jo tad tas nebūtu darbs. Tāpēc, no otras puses, tas veids, kādā tiek apmierinātas dzīvnieciskās vajadzības un izveidota no dzīvniekiem atšķirīga vajadzību sistēma, izsaka darba cilvēcisko raksturu. Kas strādā, tas nav dzīvnieks. Vienīgi cilvēks šajā procesā izveido saimniecisko, ekonomisko attiecību sistēmu kā kultūrvēstures neatņemamu sastāvdaļu, kurā viņš, mainot apkārtējo vidi, izmaina, attīsta arī sevi. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties