Medicīna jau no vissenākajiem laikiem vienmēr ir bijusi saistīta ar dažādām mēroga un veida katastrofām, jo vienmēr ir nepieciešams glābt cilvēku dzīvības. Tā kā civilā aizsardzība ir dažādu pasākumu kopums, kurus īsteno, lai nodrošinātu reaģēšanu katastrofu gadījumos vai pastāvot katastrofas draudiem, kā arī atbalstītu valsts aizsardzības sistēmas vajadzības, ja noticis militārs iebrukums vai sācies karš, tad slimnīcām ir liela nozīme civilās aizsardzības plānos.
Par slimnīcas civilo aizsardzību atbild tās vadītājs, kas visos civilās aizsardzības jautājumos izpilda likuma un citu normatīvo aktu prasības un tās tiešu draudu gadījumā ir tieši pakļauts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta attiecīgās struktūrvienības priekšniekam.
Katrai iestādei ir jābūt savam civilās aizsardzības plānam, kuram ir jānodrošina civilās aizsardzības likumdošanas aktu un citu normatīvo aktu prasību ievērošanu un izpildi konkrētajā iestādē. Līdz ar to, arī katrā slimnīcā ir jābūt civilās aizsardzības un avārijas un glābšanas darbu plāniem. Slimnīcas darbiniekiem ir jāiepazīstas ar šiem plāniem, jāparakstās un vajadzības gadījumā ir jābūt spējīgiem tos izpildīt.
…