Trauksmainajā un steigas pārpilnajā laikmetā, kad pārāk daudz esam pārņemti ar ikdienas rūpēm gan darbā, gan mājā, nereti neatliek laika ielūkoties nedz sevī, nedz citos.
Tāpēc bieži vien maz pazīstam un izprotam cilvēkus, ar kuriem kopā dzīvojam, mācāmies, strādājam. Bēdīgi ir arī tas, ka visai maz pazīstam paši sevi. Un rezultātā dzīvojam kā pa tumsu, kā pa miglu. Neprasme ielūkoties sevī, apsvērt savu rīcību un uzvedību, sevis nepazīšanu var būt daudzu nelaimju cēlonis, var radīt dažādus nepatīkamus pārsteigumus, pārpratumus un sarežģījumus. Bēdīgi ja maz pazīstam savus ģimenes locekļus, radus un draugus, viņu rakstura īpašības, rīcību un uzvedību kopumā.
Lai iemācītos allaž pieklājīgi uzvesties, vispirms jāielukojas sevī un citos, tad kritiski jāanalizē sava un citu rīcība un uzvedība saskarsmē visdažādākajos dzīves apstākļos un situācijās. Pamatojoties uz novēroto, ir iespējams noteikt pasākumus savas personības pilnveidei. Piemēram, ja konstatēju, ka esmu pārāk runīgs, tad sevis tālākai pilnveidei nepieciešama runāšanas ierobežošana. Ir nepietiekami iepazīt cilvēku tikai no ārienes, jācenšas izprast arī sava un citu iekšējā pasaule, dvēsele.…