Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
9,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:150727
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 02.03.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Lielā mērā tieši šo savas vietas meklēšanu un atrašanu (vai neatrašanu) var nosaukt par cilvēka un vides mijattiecībām. Vismaz, pilnīgi droši, tas ir viens no cilvēka un vides mijattiecību apakšuzdevumiem, mērķiem vai darbībām, kas notiek mijattiecību procesa ietvaros. Būtu pārāk grūti definēt, kas tad kopumā ir cilvēka un vides mijattiecības, jo būtībā, tā ir cilvēka saskarsme ar visu to, kas atrodas ārpus un visapkārt cilvēkam. Turklāt cilvēks ir nevis identificējams vienā konkrētā personā, bet saprotams kā jēdziens, kas apzīmē VISU cilvēci kopumā, kā sugu bioloģiskā, psiholoģiskā, vēsturiskā u.tml. izpratnē. Savukārt vide ir tikpat un vēl daudzkārt plašāks jēdziens, jo saprotams, kā viss apkārt mums (un arī iekšpus mums) esošais, gan neatkarīgi no cilvēka eksistējošs no mūžseniem laikiem, un apzīmējams ar Dabas vidi, gan cilvēka paša radītais un saucams par Kultūrvidi un Sociālo vidi, kā arī cilvēka apziņā esošais un apziņas iedomātais, saprotams kā Psiholoģiskā, Garīgā u.tml. vide.
Tamdēļ nu būtu laiks, vieta un vajadzība nošķirt no šīs bezgala plašās mijattiecības iespējamām variācijām un formām psiholoģiskos un kultūrantropoloģiskos aspektus.
Visupirms jāsecina, ka psiholoģiskos aspektus ir visai grūti nodalīt, kā kaut ko atsevišķi skatāmu, mērāmu un vērtējamu, jo lai vai kā un kur cilvēks ar kaut ko mijiedarbotos, viņš to dara, kā saprātīga (ar prātu apveltīta) būtne. Un, kur prāts – tur apziņa, kur apziņa – tur psihe un visas iespējas psiholoģijas zinātniskiem secinājumiem un psiholoģiskiem aspektiem.
Kā teikts psiholoģijas vārdnīcā, “cilvēka psihe paredz apziņu atšķirībā no dzīvniekiem, un tā veidojas sociālās mijiedarbības procesā. Izmantojot šo apziņu, cilvēks veido ne tikai savu iekšējo pasauli, bet arī sociālās programmas un plānus, kurus realizējot notiek visi sociālie procesi.” [1] Te nu, lūk, arī viela cilvēka un vides mijattiecību psiholoģijai.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1112288
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties