Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:828973
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 03.03.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Sabiedrisko attiecību speciālisti mūsdienās veic dažādas funkcijas, tomēr viens no svarīgākajiem uzdevumiem ir izvēlēties piemērotu komunikācijas stratēģiju, ar kuras palīdzību sasniegt organizācijas izvirzītos mērķus attiecībās ar konkrēto publiku. Akadēmiskajā esejā tiks apskatīti Gruniga piedāvātie 4 sabiedrisko attiecību modeļi, raksturojot to pamatpazīmes un pielietojumu praktiskajā darbībā. Darba noslēgumā tiks rakstīts kopsavilkums, kurā tiks izdarīti secinājumi par modeļu atšķirībām un to īstenošanas iespējām mūsdienu sabiedrisko attiecību praksē.
Sabiedriskās attiecības tiek definētas dažādi, jo nepastāv viennozīmīgs pieņēmums, kas ar šo jēdzienu tiek saprasts. S. Cutlip piedāvā šādu skaidrojumu: “Sabiedriskās attiecības ir komunikācijas menedžments, kas dibina un uztur savstarpējas attiecības starp organizāciju un publikām, no kurām ir atkarīgi tās panākumi vai neveiksmes.” Balstoties uz šo pieņēmumu, sabiedrisko attiecību speciālistiem būtu jāizvēlas efektīva komunikācijas pieeja, kas nodrošinātu izvirzīto uzdevumu veiksmīgu sasniegšanu. Daudzi sabiedrisko attiecību praktiķi savā darbībā izmanto Grunig piedāvāto koncepciju, kas ietver 4 teorētisko modeļu- publicitātes, informācijas, divvirziena asimetrisko un divvirziena simetrisko- izmantošanu praksē. Tomēr šie modeļi atšķiras vairākos aspektos, tādēļ organizācijai ir jāsaprot, kurš no modeļiem ir efektīvākais konkrētu mērķu sasniegšanai.
Publicitātes modeļa pirmsākumi ir saistāmi ar 1850.-1900. gadu, kad šo modeli sāka praktizēt ASV preses aģenti, apgalvojot, ka nav nekā ļaunāka par sliktu publicitāti. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties