Čatošana jeb sarunas virtuālajā vidē. Tas ir veids, kā brīvi sazināties ar cilvēkiem, kuri nav klāt. Daudzo interneta mājas lapu čatos (angl. chatter – pļāpa), forumos, videoforumos un diskusijās ik dienas pulcējas daudzi, izsakot prieku, dusmas, sāpes, raizes. Tā ir principiāli jauna komunikāciju vide, kurā, slēpjoties aiz nika, var izlikties par to, kas neesi, vai – gluži pretēji – atklāt, kas esi patiesībā (vai vēlies būt).
Mums ir neskaitāmas iespējas kā virtuāli sazināties, katrai no šīm iespējām ir savi plusi un mīnusi. Daudzās un dažādās saziņas iespējas tiek veidotas, lai atvieglotu mūsu ikdienu, taču patiesībā veicina pretēju efektu: rada haosu, nesakārtotību. Uzturēties virtuālajā vidē ir stilīgi, iespējams, to diktē laiks, kas ir daudz straujāks nekā pirms dažiem gadiem. Aizņemtība liedz satikties ar draugiem klātienē, parunāties ar kolēģiem.
Psihologi atzīst, ka viena no interneta priekšrocībām ir anonimitāte. Daudz vieglāk atklāt savas izjūtas, ja zini, ka neviens tevi neatpazīs, nesačukstēsies un nerādīs ar pirkstu.
Gadās, ka virtuālās jūtas pāraug reālās attiecībās. Par šādiem gadījumiem klīst leģendas, tomēr daudzi uz to raugās skeptiski. …