Apskatot Kontinentālās Eiropas un Anglo- sakšu tiesību saimes, galvenokārt vēlētos vairāk uzzināt šo tiesību saimju vēsturi, attīstību un atšķirības. Izprast, kāpēc ir vairākas tiesību saimes, nevis viena liela tiesību saime, kas var nodrošināt tikpat lielu efektivitāti, cik nodrošina vairākas tiesību saimes. Secināt, kura tiesību saime spētu efektīvāk un labvēlīgāk nodrošināt indivīdu tiesības. Kā laika gaitā saimes ir sadalījušas mazākās daļās, kāda funkcija ir katrai tiesību saimei, kādas problēmas tās risina.
Pēc manām domām tiesību saimju vēsture un to nozīme jāzina, cilvēkam, kas nodarbojas tiesību nozarē, lai spētu pilnvērtīgi darboties savā nozarē. Jo tiesību saime ir nacionālo tiesību sistēmu kopums, kura pamatā ir avotu kopība, tiesību un vēsturisko paražu struktūras (sistēmas) formēšana un realizēšana. Bez zināšanām par tiesību saimēm ir grūti izprast atsevišķu valstu tiesu spriešanas kārtību, tiesību avotu nozīmīgumu, kā arī normatīvo aktu hierarhiju.
No kā tad ir atkarīgas un konkrēti izpaužas dažādu saimju atšķirības? Saimes īpatnības ir atkarīgas no dažādiem vēsturiskiem, politiskiem, ekonomiskiem, reliģiskiem un citiem faktoriem. Dažādās tiesību saimēs likumam, paražai, tiesu praksei, doktrīnai var būt ļoti atšķirīgas nozīmes, kā arī dažādas tiesību avotu hierarhija var būt ļoti atšķirīga. Kā arī normu atšķirības varētu uzskatīt par vienu no galvenajām atšķirībām starp tiesību saimēm. …