Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:455635
 
Vērtējums:
Publicēts: 27.05.2016.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

5. Raksturojiet valstiskuma modeļus un tos pārstāvošās valdības Latvijā Brīvības cīņu laikā.
1919.gadā Latvijā pastāvēja 3 dažādas valdības. Kārļa Ulmaņa Pagaidu valdība cīnījās par neatkarīgu demokrātisku Latvijas Republiku. Tās mērķis bija samazināt baltvāciešu ietekmi un to īpašumā esošo zemi sadalīt starp latviešu zemniekiem, uzsverot latviešu pārsvaru pār citām minoritātēm tieši nacionālā, ne skaitliskā ziņā. Aiz K. Ulmaņa valdības stāvēja latviešu karaspēks, taču diemžēl tai nebija reālas varas, lai spētu Latvijas iedzīvotājus aizsargāt no vāciešiem.
Pētera Stučkas Padomju valdība centās saglabāt padomju varu, veiksmīgi sadarbojoties ar komunistiem, jo uzskatīja, ka Latvijas valsts var necerēt uz stipru, stabilu nākotni ārpus Padomju Savienības. Ļaudis bija gaidījuši taisnīgu zemes sadali, saimniecības atjaunošanu un stabilu ekonomiku, bet Padomju valdība sāka īstenot sociālistiskus pārkārtojumus. Zeme un rūpniecības uzņēmumi tika atņemti īpašniekiem un pasludināti par valsts īpašumu, apkaroja privāto tirdzniecību, kas izraisīja pārtikas trūkumu un badu. Latvijā sākās „Sarkanais terors” – cilvēku vajāšana, apcietināšana un fiziska iznīcināšana. Padomju valdība zaudēja tautas uzticību. Daļa latviešu strēlnieku, kas bija palīdzējuši izcīnīt Padomju varu, dezertēja, slēpās vai pārgāja Latvijas armijas pusē. Sākās partizānu karš pret padomju varu.
Rakstnieka un garīdznieka Andrieva Niedras valdība, kas nāca pie varas pēc 1919. gada 16. aprīļa puča, savukārt, bija provāciski noskaņota.

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties