Lai varētu sīkāk izprast bioenerģijas izmantošanas iespējas Latvijā, aplūkosim tās veidus sīkāk. Izšķir pavisam piecas galvenās pārveides tehnoloģijas.
Siltumenerģijas ražošana – galvenais siltumenerģijas ieguves avots ir koksne, kuru izmanto divējādi: koka bluķus, granulas un šķeldas un no atkritumiem iegūtu kurināmo, proti, koksnes atlikumus, zāģu skaidas un salmus. Lai nodrošinātu veiksmīgu koksnes izmantošanu enerģijas ieguvē, ir jāsabalansē koku izciršana ar jaunu mežu stādīšanu un jānodrošina iegūtās enerģijas maksimāli lietderīga izmantošana.
Siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošana koģenerācijas ciklā - tā ir kombinēta relatīvi jauna siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošana, kas tiek pielietota gan telpu apkurei, gan karstā ūdens padevei.
Bioetanola ražošana - alkohols tiek iegūts no cukura un cietes saturošu augu pārstrādes, ko izmanto kā kurināmo transporta vajadzībās gan neatšķaidītā, gan maisījumu veidā.
Biodīzeļa ražošana - galvenā rūpniecības izejviela ir rapšu eļļa, bet pievieno arī saulespuķu un sojas eļļas. Biodīzeli iegūst rūpnieciskā pārstrādē, un tas tiek pielietots kā degviela autotransportā.
Kokogļu ražošana – biomasas pārstrādes procesā kokogļu gabalus un granulas izmanto kā kurināmo, ūdeņraža un aktivēto ogļu ražošanai.