Secinājumi
Izpētot pieejamos ziņu materiālus, kā arī dažādus rakstus internetā, kā arī intervējot cilvēkus, kuri strādā finanšu sektorā, autors nonāca pie šādiem secinājumiem:
„Lehman Brothers” bija vainīgi finanšu krīzes sākšanām, ja ne pilnībā, tad vismaz par 60% noteikti, jo tā nespēja izturēt spiedienu, ko pati bija uzņēmusies, šajā bankā bija ielikta pārāk daudz cilvēku dzīves.
Atbildība jāuzņemas arī citām Volstrītas bankām „J.P. Morgan”, „Goldman Sachs”, „Morgan Stanley”, jo tās piekopa tādu pašu politiku kā „Lehman Brothers”, taču šīs bankas nesabruka, bet pēc krīzes tās pārstrukturizējās.
„Lehman Brothers” vadībai ir jāuzņemas atbildība par bankas sabrukumu un vadībai ir jāsaņem sods.
ASV valdībai vajadzēja atturēt „Lehman Brothers” no bankrota, šī pētījuma autors neuzskata, ka tai bija banka jānacionalizē, bet jāattur no bankrota līdz tai parādītos pircējs. Pēc trīs gadiem ir redzams: pasaules recesija bija liela, līdz ar to „moral hazard” lēmums bija nepareizs.
Bankām nevajadzēja vieglprātīgi dot kredītus, un tajā pašā laikā cilvēkiem nevajadzēja tos vieglprātīgi ņemt, bet vajadzēja pareizi novērtēt situāciju, tas ir, vai tagadējā bagātība turpināsies un cilvēki spēs atdot kredītus vēlāk.
Turpmākā nākotnē nedrīkst pieļaut tik vieglu kreditēšanas politiku.
…