Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:556862
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 22.03.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Plakātu, brošūru, ielūgumu, atklātņu izveidošanā liela nozīme tika piešķirta to dekoratīvajam izpildījumam un to vizuālajai pievilcībai. Tika izstrādāts jauns fonts, kas bija taisns un kantains, grafiskie attēli tika racionalizēti un nebija detalizēti, cilvēka formām bija futūristisks izskats.
Art Deco ietekmēja arī 20gs. modi, kas radās 1920.g. sākumā un ilga līdz II pasaules kara izcelšanās sākumam – 1939.g. Šo laiku raksturo sieviešu atbrīvošanās kustība, plaukstoša ekonomika, tehnoloģiju sasniegumi, kas attīstīja pilnīgi jaunu dzīvesveidu, kuru raksturoja mūsdienīgums, greznība un atpūta, kas iemiesoja arī šī laika modi Jaunā brīvības izjūta sievietēm radīja radikālas pārmaiņas viņu dzīvē. Tās vēlējās norobežoties no tradicionālā sievietes tēla un vairs nevēlējās būt saistītas ar Viktorijas laika vērtībām. Jaunajai modei bija raksturīgs īss matu griezums, puiciskas formas, cauruļveida siluets, svārki virs ceļgala. Sievietes kļuva patstāvīgākas, pašas brauca iepirkties, sāka smēķēt, dzert, apmeklēt naktsklubus, laužot steriotipiskos uzskatus par sievietes tēlu.
Šis laika posms salīdzināts ar elpu svaiga gaisa, kas veikta starp dūmu pilno I pasaules karu un II pasaules karu, kā arī Lielo depresiju. Tas bija smalkuma, bezrūpīguma un izšķērdīguma laiks, kurš izveidoja vēl šodien pastāvošo Art Deco stilu.
Jāpiebilst, ka Art Deco stils 20gs. 30. un 40.g. pastāvēja arī LV. Tas izpaudās telpu iekšējā apdarē, lietišķajā grafikā un visvairāk lietišķajā mākslā. Dārgi materiāli tika aizvietoti ar lētākiem risinājumiem. Piemēri: VEF radioaparāti un Kuzņecova laika trauki.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties