Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
  • Apgaismība Eiropā - reformācija un pretreformācija, naturālā sabiedrība kā pretnostatījums pilsoniskai sabiedrībai Hobsa un Loka darbos

     

    Eseja3 Politika

3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:693473
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 07.01.2003.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Attīstoties politikas teorijai, pamazām radās izmaiņas attieksmē par varu, likumiem un sabiedrību. 17. gs. parādījās domas par pilsonisko sabiedrību, daudzi filozofi izklāstīja šīs idejas savos darbos.
Nikolo Makjavelli bija viens no izcilākajiem renesanses autoriem, viņa darbos interpretēti vairāki varas modeļi. Savos darbos Makjavelli runājis par morāles problēmām, mūsdienu izpratnē tās var šķist dīvainas, tās mainījušās līdz ar kultūras maiņu. Filozofa darbos daudz diskutēts par Augstākā tikuma- virt`u idejām. Virt`u bija liela loma politiskajā domā. Daudzas no Makjavelli idejām ir novecojušas, viņa Princi pat varētu pielīdzināt Donam Kihotam, tam pieder daudzas no kihotiskajām īpašībām. Labam valdniekam jābūt gudram, kaut arī Makjavelli nenorāda, ka viņam jāmācās. Īsts virtuozs princis zin, kurš ‘’dzīvnieks jāimitē’’. Virt`u like tam darboties tā kā tas vajadzīgs. Makjavelli darbos savienotas daudzas virt`u īpašības, arī kristietiskās, tomēr viņš tās apvieno zem viena virt`u. Tulkojot viņa virt`u, rodas priekšstats, ka tas pieder vīrietim, vergi un sievietes šeit netiek iekļautas, savukārt kristietības izpratnē virt`u pieder visiem cilvēkiem. Tāpat būtiska loma ir Veiksmei, kuru viņš pielīdzina sievietei, kura jāiekaro.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1117311
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties