Dzirdot vārdu Olimpiāde daudzi cilvēki mūsdienās iedomājas mūsdienu olimpiskās spēles. Taču olimpiskās spēles notika jau daudzus gadsimtus pirms sākās modernās olimpiskās spēles. Olimpiskās spēles notika jau pirms mūsu ēras. Antīkās olimpiskās spēles bija par pamatu mūsdienu olimpiskajām spēlēm. Olimpiskās spēles bija viens no svarīgākajiem pasākumiem senās Grieķijas dzīvē. Tās bija reliģisku svētku sastāvdaļa, kuri tika rīkoti par godu Zevam. Šīs spēles bija kā sporta svētki.
Olimpiskās spēles notika ik pēc četriem gadiem. Šo ciklu dēvēja par olimpiādi un grieķi to izmantoja laika skaitīšanai. Olimpiskajās spēlēs varēja piedalīties tikai vīrieši, un viņiem tajās bija jāpiedalās pavisam kailiem. Arī šajos laikos Olimpiskās spēles notiek tāpat kā toreiz, ik pēc četriem gadiem, tikai tajās piedalās arī sievietes, un, protams, mūsdienās tajās nav jāpiedalās kailiem.
Antīkās olimpiskās spēles sacensību veidi: stadija skrējiens, dubultskrējiens, garā distance, hoplītu skrējiens, dūru cīņas, pankrations, cīņa, pentatlons, tetripons, jāšana u.t.t.…