Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:627504
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 07.05.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Dzīves psiholoģijas terminu pirmo reizi lietoja Alfrēds Ādlers 1926. gadā. Pirms tam viņa darbos bija sastopami jēdzieni: virzošais tēls, dzīves forma, dzīves līnija, dzīves plāns, personības kā veseluma attīstības līnija. Dzīves psiholoģijas jēdziens visai viņa koncepcijai piedod teleoloģisku (mērķtiecīgu attīstības) skanējumu. 1932. gadā A. Ādlers definē dzīves stilu, centrā izvirzot to nozīmi, kuru cilvēks piešķir pasaulei un pats sev, savam mērķim un centienu virzībai. Dzīves stilā iekļaujas arī pieejas, kuras cilvēks izmanto, risinot dzīves problēmas.
A. Ādlera uzvedības koncepcijas pamatā ir ideja par nepilnvērtības izjūtu kā cilvēka uzvedības neapzināto dzinējspēku. Viņš uzskata, ka cilvēka personība tiecas pēc pārākuma vai pilnības, taču pilnību sasniegt ir neiespējami. Līdz ar to sāk attīstīties nepilnvērtības jeb nepilnības izjūta. Tas nav nepilnvērtības komplekss vai pārdzīvojums par saviem defektiem, kaut gan nepareizas audzināšanas rezultātā var par tādu kļūt. Nepilnvērtības izjūta kļūst par svarīgu avotu neapzināta mērķa izvirzīšanai, kurš ir vērsts uz pilnības sasniegšanu. Šo mērķi A. Ādlers dēvē par dzīves mērķi. Tas veidojas jau 4–5 gadu vecumā, un tā izveidi nosaka bērna stāvoklis ģimenē, audzināšanas metodes, vecāku radītā ģimenes gaisotne. Dzīves mērķis ir mums visiem, bet katram tas ir specifisks un individuāls. Bērns ļoti agri izlemj to, kāda uzvedība viņam būs lietderīgāka.…

Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1132100
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties