Vēl vien iespēja armijām parādīt savu varenību radās Spānijas dalīšanas laikā, kur gan francūži bija spiesti atkāpties. Tas viss noveda pie risinājumu meklēšanas diplomātijas ceļā.
Prūsija paralēli šiem notikumiem izveidojās par spēcīgu valsti. Frīdrihs Lielais ieņēma Silēzijas provinci, kura vēlāk bija jāmēģina nosargāt. Viņa laikā arī dzīves stāvoklis valstī uzlabojās. Tikmēr Krievijā, Katrīnas Lielās valdīšanas laikā, izcēlās liels zemnieku dumpis Jemeļjana Pugačova vadībā, kuru gan valdniece apslāpēja, lai arī pirms tam bija apsvērusi domu par zemnieku brīvlaišanu. Krievija tika padarīta par spēcīgu spēku, kas iekļāva sevī arī lielāko daļu Polijas.
Liels notikums absolūtisma laikmetā bija Septiņgadu karš. Ziemeļamerikā izcīnītās britu uzvaras noveda pie britu kara ar aizjūras kolonijām, izvirzoties Britānijai pasaules ekonomisko valstu priekšgalā.
Neskatoties uz militārajiem konfliktiem, kas risinājās absolūtisma laikmetā, šis laikmets ļāva novest pie industriālās revolūcijas, jo bija radies tāds ekonomiskais klimats. Uzskatu, ka arī ieviestās tiesību reformas ir liels absolūtisma nopelns, tāpēc nevar absolūtismu vērtēt tikai ar negatīvu zīmi.
…