20. gs. pirmā puse ir bijis nozīmīgs posms, kurā latviešu kultūra ir piedzīvojusi jaunu attīstības posmu. Kaut dažādu politisko cīņu, karu, okupāciju laikā sabiedrībā norisinājās traģiski notikumi, tomēr kultūra ir spējusi attīstīties un atstāt paliekošas vērtības un ietekme uz mūsdienu sabiedrību.
Panākumi saimnieciskajā un izglītības jomās veicināja uzplaukumu arī kultūrā. Pamati latviešu rakstniecībai, glezniecībai, teātrim un mūzikai likti jau ilgi pirms Latvijas valsts nodibināšanas, uz tiem arī neatkarības laikā tālāk attīstās un pilnveidojas latviešu kultūra. Jau kopš brīvības cīņām tautā godāja tādus latviešu rakstniekus un māksliniekus, kas ar saviem darbiem bija iedvesmojuši un veicinājuši brīvās valsts izcīnīšanu – Ati Kronvaldu, Andreju Pumpuru, Raini.
20. gs. pirmajā pusē: 1919. gadā dibināts Latvijas Nacionālais teātris Rīgā, 1920. gadā dibināts Dailes teātris, 1919. gadā dibināta Latvijas Nacionālā opera, Mūzikas izglītības centrs bija 1919. gadā dibinātā Latvijas konservatorija, tagad Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija. Visās šajās iestādēs arī mūsdienās latviešiem ir iespēja strādāt, mācīties un baudīt kultūru.…