Tāda veida līdzības var sameklēt gandrīz katrā pantā, kuri, protams, atšķirsies pēc savas būtības, bet kaut kas atradīsies kopīgs, uz ko balstās mūsdienu Latvijas sodu izpildes kodekss.
Pēc autores domām, pārmācību nams ir efektīvs, taču ne priekš visiem. Bieži autore skatās dokumentālās filmas par cilvēkiem, kuri izcieš sodus cietumā, un viņiem tas tiešām patīk. Tie iegūst autoritāti starp citiem cilvēkiem, viņus baro, viņiem ir kur gulēt un pieņemt dušu un tas viss ir bez naudas ieguldīšanas. Cilvēks, kurš gandrīz pusi no dzīves ir pavadījis cietumā pat dažreiz negrib atgriezties “pasaulē”, un kāda ir jēga no tāda “pārmācību” nama, kur cilvēks grib palikt dzīvot? Kopumā, autore uzskata, ka mūsdienās sodi nav tik bargi, kā agrāk. Autore izpētīja ieslodzīto statistiku, un ja 1933.gadā ieslodzīto skaits bija – 4604 cilvēki, tad 2017.gada statistika rāda ka - 44 250 cilvēku, tika apcietināti. Mūsdienās vairākums cilvēku nebaidās no soda. Pēc autore domām, ir jāizstrādā bargāku soda sistēmu.
Savas secinājumus par pamatsodiem autore apkopoja tabulā (skat.tab. nr.1), kur tiek salīdzināti pamatsodi, kuri bija aktuāli 1933.gadā un mūsdienās.
…