4.6 Secinājumi
Kā viens no rādītājiem pēc kura varētu vadīties, pie žāvētavas izvēl es nomaiņai ir arī pāržāvējamo finieru daudzums pēc žāvēšanas. Ievērojami lielāks pāržāvējamo finieru daudzums ir tieši 2. žāvētavai.
Lai aprēķinātu ražgumu zudumus žāvētavas nomaiņas laikā žāvētavas ražīgumam jāpieskaita vidējā pāržāvēšanas vērtība, kura sastāda 5%. 2.žāvētavas nomaiņas laikā finieru žāvēšanas ražība samazināsies par 53,1 m3/maiņā. Šis faktors neļaus saglabāt iepriekšējās ražības līmeni, bez papildus pasākumiem, jo žāvēšanas ražības kritums ir diezgan ievērojams.
Esošās žāvētavas ir maksimāli noslogotas, tāpēc uz vietas žāvēšanas ražīgumu ievērojami celt nevar .
4.7 Ierosinājumi
Sakarā ar samērā lielo tehnisko pārtraukumu laiku, kas lielākoties ir saistīts ar žāvētavas iesprūšanu 1. žāvētavai būtu nepieciešams vēl viens strādnieks, kas nepārtraukti sekotu žāvētavas iekraušanas mehānisma darbībai. Tādējādi varētu samazināt tehniskos pārtraukumus.
Varētu samazināt arī organizatoriskos pārtraukumus, kas saistīti ar izžāvēto finieru aizvešanu, kad tiek žāvēti gabaliņi. Dīkstāves var likvidēt piesaistot intensīvāku auto vedēju kustību materiāla aizvešanai.
Organizatoriskie pārtraukumi 1. žāvētavai sastāda vidēji 24min maiņā, šos pārtraukumus varētu pilnīgi izslēgt ar augstāk minētajiem pasākumiem. Tehniskos pārtraukumus pilnīgi neizdotos izslēgt, bet samazināt uz pusi ir iespējams, ieviešot vēl vienu strādnieku pie pirmās žāvētavas. Laika zudumi tehnisku iemeslu dēļ sastāda vidēji 19 min maiņā. Papildus strādnieka piesaistīšana arī ļaus samazināt disciplināro pārkāpumu laiku, kas maiņā vidēji, 2.žāvētavai ir 7min. Tātad šis pasākums ļaus maiņā iegūt aptuveni 17 min, izslēdzot organizatoriskos pārtraukumus iegūst vēl vidēji 24 min maiņā, tātad kopā var iegūt 41 min operatīvā laika, kas ļautu izžāvēt aptuveni 3,5 m3 finieru maiņā.
…