Viens no cilvēka nozīmīgākajiem attīstīšanās posmiem ir bērnība. Mūsdienās bērni arvien vairāk attālinās no savas ģenētiskās attīstības, jo to ļoti ietekmē moderno tehnoloģiju straujā attīstība un savā veidā arī dzīves apstākļi. Bērni savu brīvo laiku daudz pavada pie dažādām digitālajām ierīcēm un tehnoloģijām (telefoni, datori, televizori) tādējādi samazinot sev nepieciešamās fiziskās aktivitātes, kas iespaido viņu fizisko attīstību. Bērni pavada mazāk laiku ārā ar saviem vienaudžiem, piemēram, ja agrāk bērni kāpa kokos, spēlēja bumbu, paslēpes un citas rotaļas, tad mūsdienās tas ir reti novērojams. Bērni ir pieradināti, ka viņus ved ar mašīnu uz/no skolas, pulciņiem, treniņiem, bet 8 – 9 gadu vecumā bērniem ir nepieciešamas fiziskās aktivitātes – iešana, skriešana, līšana, rāpošana, lēkšana, kuras tiek ierobežotas šāda dzīvesveida ietekmes dēļ. Tāpat samazinās arī komunikācijas un socializēšanās prasmes, daudzi bērni ir kautrīgi un bailīgi, viņiem ir grūti atrast sev draugus vai komunicēt ar citiem cilvēkiem.
Tāpēc ir svarīgi, ka bērni apgūst dzīvei nepieciešamās pamatprasmes gan skolā, gan sporta treniņu procesā, jo fiziskās aktivitātes bērnam dod emocionālo pacēlumu. Ar šķēršļu joslu palīdzību mēs varam piedāvāt bērniem apgūt šīs pamatprasmes interesantā un aizraujošā veidā.
Vieglatlētikā, īpaši jaunākajās mācību treniņu grupās ir svarīgi, lai bērns ne tikai apgūtu pamatprasmes un vēlāk arī kādu no specializācijām, bet gan uzzinātu, ka vieglatlētika var būt daudzpusīgs un interesants sporta veids. Svarīgi ir piedāvāt bērniem atraktīvas, pamācošas un radošas šķēršļu joslas un aktivitātes, jo tās ne tikai uzlabos fiziskās īpašības, bet arī rosinās uz radošo un kritisko domāšanu, virzīs uz sevis attīstīšanu.…