Secinājumi
Pētījuma mērķis bija noskaidrot, kāda ir vecāku rīcība bērna hipertermijas gadījumā. Pētījuma gaitā izvirzītais pētījuma jautājums – Kāda ir vecāku rīcība bērnam hipertermijas gadījumā? Pētījuma rezultāti ļauj secināt:
1. Hipertermija pati par sevi nav slimība, tas ir simptoms, kas rāda, ka organisms cīnās pret iekaisumu, ko izraisījuši vīrusi, baktērijas vai sēnītes. Aptaujas rezultāti parāda, ka gandrīz pusei no aptaujāto respondentu bērniem - 39%, paaugstināta temperatūra ir 3 un vairāk reizes gadā, kas nozīmē, ka paaugstināta temperatūra bērniem pirmajos 6 gados nav reta parādība.
2. Biežākās infekcijas, kuras izraisa temperatūras paaugstināšanos ir infekciozā mononukleoze, bronhīts, respiratorās infekcijas, gripa, ausu infekcijas, deguna blakus dobumu infekcijas, garais klepus, masalas, vējbakas, pneimonija, ādas infekcijas, meningīts, urīnceļu infekcijas, u.c. (5).
3. Visi aptaujātie vecāki prot atšķirt, kā bērns izskatās, kad viņam ir paaugstināta ķermeņa temperatūra. Trīs galvenās pazīmes pēc kurām vecāki saprot, ka bērnam ir paaugstināta ķermeņa temperatūra ir – bērns ir karsts 76%, kļūst raudulīgs vai kašķīgs 62% ,un bērnam ir sārta sejas un ādas krāsa 61%.
4. Pēc aptaujas rezultātiem var secināt, ka pēc vecāku domām visbīstamākā temperatūra bērnam ir 38 °C, jo tieši pie šīs temperatūras vairāk kā puse no respondentiem 58% sāk rīkoties, lai šo temperatūru mazinātu.
…