Darba autors par mērķi izvirzījis izvērtēt Valsts probācijas dienesta Jelgavas teritoriālās struktūrvienības darbības aspektus un attīstības perspektīvas.
Vadoties no darba mērķa autors izvirzījis sekojošus uzdevumus: 1) sniegt ieskatu un raksturot kriminogēno situāciju Latvijā; 2) izpētīt Valsts probācijas dienesta tiesisko regulējumu; 3) raksturot Valsts probācijas dienesta Jelgavas teritoriālās struktūrvienības praktisko darbību, probācijas dienesta funkcijas, izvirzīt problēmas un rast to risinājumu, lai efektīvi varētu nodrošināt dienesta funkciju izpildi; 4) noskaidrot probācijas dienesta klientu un ekspertu viedokli par Jelgavas struktūrvienības darbību.
Lai sasniegtu darba mērķi, ievērot sistemātiskumu, darbs izveidots trīs nodaļās ar apakšnodaļām: - 1.nodaļā sniegts ieskats probācijas izveidošanās vēsturē, analizēta kriminogēnā situācija Latvijā, un apskatīti jautājumi, kas saistīti ar kriminālsodu piemērošanu, kuri nav saistīti ar brīvības atņemšanu, un apskatīti probācijas pamatprincipi. Skaidroti jēdzieni, kas iekļauti likumā par probāciju. Apskatīta likumos, Ministru kabineta noteikumos, iekļauto tiesību normu piemērošanas kārtība Valsts probācijas dienestā.
Otrā nodaļa ietver sevī VPD Jelgavas TSV darbību raksturojošos statistikas rādītājus, un to izvērtējumu. Šajā nodaļā izzinātas problēmas un piedāvāts to risinājums, lai efektīvāk varētu nodrošināt probācijas dienesta funkciju izpildi.
Savukārt, trešajā nodaļā ir apkopoti socioloģiskā empīriskā pētījuma rezultāti un apskatītas VPD Jelgavas TSV attīstības perspektīvas.
Darbs var radīt interesi konkrētās organizācijas vadībai, lai izanalizētu un ņemtu vērā autora priekšlikumus, modulējot organizācijas tālāko attīstību.…