Secinājumi un priekšlikumi
Secinājumi
1. Valsts darba inspekcija ir valsts uzraudzības un kontroles institūcija, kura kontrolē un uzrauga darba tiesiskās attiecības, darba aizsardzību un bīstamo iekārtu tehnisko uzraudzību.
2. Izpētot Valsts darba inspekcijas vēsturi, autore secina, ka jau 19. gs. sabiedrībā radusies darba aizsardzības un darba tiesisko attiecību problēmu sakārtošanas nepieciešamība un vajadzība pēc šāda veida institūcijas izveidošanas, kas sākumā tika dēvēta par fabrikas inspekciju. Tomēr tāda Valsts darba inspekcija, kāda tā ir šobrīd tika izveidota tikai pēc Latvijas Republikas neatkarības atgūšanas – 1993. gadā.
3. Darba drošības un aizsardzības noteikumus ir jāievēro visiem darba devējiem un darba ņēmējiem. Valsts darba inspekcijas uzdevums ir novērtēt darba aizsardzības līmeni uzņēmumā un ieteikt problēmu novēršanu.
4. Izpētot Valsts darba inspekcijas funkcijas, uzdevumus un kompetenci, autore var secināt, ka šāda veida organizācijai ir liela nozīme Latvijā. Tā palīdz sakārtot darba devēju un darbinieku savstarpējās tiesiskās attiecības, nodrošināt drošu darba vidi uzņēmumos.
5. Valsts darba inspekcijas uzraudzībai un kontrolei ir pakļauti visi Uzņēmumu reģistrā reģistrētie uzņēmumi jeb uzņēmējsabiedrības, valsts un pašvaldību iestādes, sabiedriskās un reliģiskās organizācijas un citas juridiskās personas, uzņēmumu reģistrētas darba vietas, kā arī darba devēji
…