SECINĀJUMI
1. Latvijas Nacionālais teātris ir viens no atpazīstamākajiem teātriem Latvijā, kas nākamgad svinēs savu 100 gadu pastāvēšanas jubileju.
2. Latvijas Nacionālais teātris bilanci, peļņas vai zaudējuma aprēķinu gatavo vienu reizi gadā.
3. Vērtējot bilanci un peļņas vai zaudējuma aprēķinu pēc horizontālās analīzes metodes, lielākās izmaiņas notikušas tādos posteņos kā pircēju un pasūtītāju parādi, nauda, pārskata gada nesegtie zaudējumi/ peļņa, saņemtie avansi.
4. Vērtējot bilanci pēc vertikālās analīzes metodes, visos gados lielākie posteņi, kas veidoja bilances kopsummu, ir nauda, izejvielas, pamatmateriāli un palīgmateriāli, pārējie pamatlīdzekļi, rezerves, saņemtie avansi un nākamo periodu ieņēmumi.
5. Uzņēmuma darbības specifikas dēļ, tam apgrozāmie līdzekļi bilancē no 2012. līdz 2016. gadam sastāda lielāko bilances kopsummas daļu – apmēram 76-86 %.
6. Likviditātes rādītāji Latvijas Nacionālajam teātrim ir optimālajās robežās un salīdzinot 2016. gadu ar 2012. gadu vērojama tendence šim rādītājam pazemināties, izņemot absolūto likviditātes koeficientu, kas ir palielinājies pētāmajā periodā. Kopējais likviditātes rādītājs pētāmajā periodā svārstās no 1,19 līdz 1,45, starpseguma likviditātes rādītājs no 0,80 līdz 1,01, absolūtais likviditātes rādītājs no 1,41 līdz 2,46. Salīdzinot Latvijas Nacionālā teātra likviditātes rādītājus ar Dailes teātra rādītājiem, var spriest, ka Latvijas Nacionālā teātra likviditātes līmenis ir augstāks par Dailes teātri. …