Diplomdarba tēma ir “Uzņēmuma darbinieku motivācijas sistēmas analīze un uzlabošana”. Ekonomiskā situācija Latvijā šobrīd daudziem uzņēmumiem liek samazināt darbinieku skaitu, tādejādi palielinot bezdarbnieku un darba meklētāju skaitu, darbinieku noturēšana daudziem vairs nešķiet tik svarīga, kā, piemēram, 2 gadus atpakaļ. Tomēr darbinieku motivācija strādāt ir tieši saistīta ar uzņēmuma panākumiem un konkurētspējas palielināšanu, tāpēc tās aktualitāte nekur nav pazudusi. Kā uzskata autors, tieši šobrīd uzņēmumu vadītājiem jāpieliek visas pūles, lai saglabātu labākos darbiniekus, kas ir viena no uzņēmuma lielākajām vērtībām, lai tā zināšanas, spējas un iespējams klienti, netiktu „aizvesti” pie konkurentiem.
Darba mērķis ir izpētīt būtiskākos darbiniekus motivējošos faktorus uzņēmumā Signum un izstrādāt priekšlikumus uzņēmuma vadībai par to, kā uzņēmuma esošā motivācijas sistēma būtu uzlabojama. Mērķa sasniegšanai autors izvirzīja vairākus uzdevumus- analizēt pieejamo literatūru, speciālistu veiktos pētījumus personāla motivācijas jomā, veikt uzņēmuma vadības intervēšanu un darbinieku anketēšanu, vēlāk anketu rezultātu analīzi. Teorētiskajā daļā autors ir apskatījis dažādās motivācijas teorijas, kuras savos darbos apraksta tādi Latvijas personāla speciālisti kā V.Renģe, I.Ešenvalde, I.Fornads, kā arī meklējis dažādā literatūrā atsauces uz ārvalstu speciālistu pētījumiem personāla motivēšanas jomā. Pamatojoties uz teoriju, tika izstrādāta anketa, ar kuras palīdzību autors centās noskaidrot kā uzņēmumā pastāvošo motivācijas sistēmu vērtē tā darbinieki un kurus motivējošos faktorus tie uzskata par būtiskākajiem.
Apkopojot darba teorētisko daļu un iegūtos aptaujas rezultātus, darba autors sniedz savu vērtējumu par darbinieku apmierinātību ar savu darbu, uzņēmumu un tajā pastāvošo motivācijas sistēmu. Pārsvarā aptaujā iegūtie dati ir attēloti grafiski un autors sniedzis savu vērtējumu iegūtajiem rezultātiem. …