Secinājumi un priekšlikumi
Kvalifikācijas darba rezultātā autors ir izpildījusi noteiktus uzdevumus: izpētīja Latvijas Republikas, Eiropas Savienības un nacionālās tiesību normas saistībā ar SIS, izpētīja SIS galvenos darbības virzienus un SIS struktūru, noskaidroja amatpersonu kompetenci strādājot ar SIS; izpētīja un analizēja datu aizsardzību SIS.
Kvalifikācijas darba nobeigumā autors nonāca pie šādiem secinājumiem un izsaka šādus priekšlikumus:
1. Sākotnējā SIS datu bāze sāka darboties 1995. gadā un darbojās līdz 2013. gadam, kad to aizstāja SIS II. Sākotnējā SIS nespēja uzņemt jaunas dalībvalstis, kas bija svarīgs iemesls SIS II izveidošanai.
2. SIS tika uzglabāti brīdinājumi par meklēšanā esošām personām un meklēšanā esošiem priekšmetiem.
3. SIS II nav nekas jaunatklāts, tā ir uzlabota versija sākotnējai SIS. Līdz jaunās SIS ieviešanai, sistēmā jau bija vairākas meklējamo mantu sadaļas, tikai tagad tās ir papildinātas. Līdzās brīdinājumiem par nozagtiem transportlīdzekļiem, ieročiem un citām kategorijām, ir iekļauti jauni brīdinājumu veidi- par zagtiem kuģiem, lidaparātiem, kravas konteineriem, vērtspapīriem un citiem.
4. Darbību sākot tagadējai SIS, tika veikti jauni atjauninājumi, kas bija saistīti ar jaunu kategoriju ieviešanu SIS, tas ir, iespēja sasaistīt brīdinājumus par personām un priekšmetiem, iespēja veikt pieprasījumus centrālajā sistēmā, kā arī iespēja pievienot biometriskos datus personas identitātes apstiprināšanai;
5. Tas, ka Latvijā ir atcēla robežkontroli, tas neietekmēja policijas pilnvaras. Policijai ir tiesības veikt pārbaudes, pamatojoties uz policijas informāciju, kas var skart sabiedrisko kārtību un drošību, kā arī, ja ir aizdomas, ka var notikt pārrobežu noziedzība.
…