Mana izvēlētā diplomdarba temats ir “Pusaudžu alkoholisms kā viena no deviācijas problēmām”. Šo tematu es izvēlējos, jo man šķita interesanti tuvāk izpētīt pusaudžu attieksmi pret alkoholu..
Droši varu apgalvot, ka ikviens no mums kādreiz pamēģinājis kādu alkoholisko dzērienu. Taču tas, kas pašlaik notiek sabiedrībā, jauniešu vidū mani satrauc. Ar savu darbu vēlos vērst uzmanību nevis uz sekām, bet gan uz pašu problēmu, kāda rodas lietojot dažāda veida alkoholiskos dzērienus.
Aktuāla problēma šajā sakarā neapšaubāmi ir arī atbilstošas kvalitātes un kompetences speciālistu trūkums darbā ar deviantiem pusaudžiem - tas ir – mediķu, sociālo darbinieku, psihologu un pedagogu.
Valstī trūkst pakāpeniskas un piemērotas devianto pusaudžu apmācības, izglītības un vēlāk arī nodarbinātības programmas. Nereti saskārušies ar “sauso” un neiejūtīgo ierēdņu attieksmi, pusaudži nekad nemeklēs pieaugušo palīdzību. Mūsu sabiedrība vēl nav tik izglītota, lai varētu sev palīdzēt, jo tajā valda daudz aizspriedumu un mītu par to, ka pusaudži alkoholiķi nāk no nelabvēlīgām, degradētām ģimenēm un sabiedrības lielāko daļu tas neskar. Taču atsevišķs indivīds, arī deviantie pusaudži, veido sabiedrības kopējo tēlu. Tādēļ es savā darbā centos noskaidrot alkoholisma izplatību pusaudžu vidū -savā pagastā.
Pētījuma objekts. Veselības mācība skolā.
Pētījuma priekšmets. Pusaudžu alkoholisms kā deviācijas problēma.
Pētījuma mērķis. Izpētīt alkohola izplatību pusaudžu vidū un veicināt profilaktiskus pasākumus skolā veselības mācību stundās.
Pētījuma uzdevumi.
1.Raksturot deviāciju, tās pārstāvjus.
2.Iepazīties ar alkohola izraisītajām slimībām un to ietekmi uz cilvēku veselību.
3.Izpētīt pusaudžu psihiskās attīstības īpatnības, raksturot tās.
4.Izzināt apkārtējo pusaudžu alkohola lietošanas apjomu.
5.Izstrādāt veselības mācības stundu plānus, kuri palīdzētu alkohola profilaksei;
Pētījuma metodes:
1)Novērošana,
2)datu statistiskā apstrāde,
3)Pedagoģiski psiholoģiskās, zinātniskās un specifiskās literatūras analīze
4)Anketēšana;…