Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
  • Personas atzīšana par rīcības nespējīgu un aizgādnības nodibināšanas civilprocesuālie aspekti

     Novērtēts!

    Diplomdarbs50 Tiesības

21,48 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:116365
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 16.11.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 48 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Aizgādnības jēdziena materiāltiesiskā un civilprocesuālā izpratne    6
2.  Aizgādnības civilprocesuālās īpatnības    11
2.1.  piekritība    13
2.2.  pieteikums aizgādnības lietās    16
2.3.  lietas iztiesāšana    22
2.4.  nolēmums lietā    30
3.  Bāriņtiesu (pagasttiesu) dalība tiesvedības procesā    35
4.  Personas atzīšana par rīcības spējīgu un aizgādņa atcelšana    55
  Kopsavilkums    59
  Aннотация    63
  Anotation    65
  Izmantotās literatūras un juridisko aktu saraksts    67
Darba fragmentsAizvērt

Latvijā tiek atzītas un aizsargātas ikviena cilvēka pamattiesības. Fiziskas personas tiesības uz tiesas aizsardzību nostiprinātas Latvijas Republikas (turpmāk tekstā - LR) Satversmes 8.nodaļā, kas veltīta cilvēka pamattiesībām. Cilvēks, dzīvojot sabiedrībā, ne vienmēr atzīst, ka arī otram cilvēkam ir tādas pašas tiesības kā viņam. Tiesības uz tiesas aizsardzību ir vienas no svarīgākajām cilvēktiesībām. Aktuāla tēma šobrīd ir cilvēktiesību ievērošana, tajā skaitā arī rīcībnespējīgo personu cilvēktiesību ievērošana. Cilvēktiesības tādā vai citādā veidā ir kopā ar cilvēku visās dzīves situācijās. Cilvēktiesības un tiesību normas var tikt piemērotas praksē tikai tad, ja tās tiek izprastas. Lai aizsargātu rīcībnespējīgās personas, tām ir jānodibina aizgādnība, savukārt to var izdarīt tikai tiesa.
Rīcībnespējas noteikšana un aizgādnības nodibināšana personai ir saistīta ar tiesībsargājošām iestādēm, tās ir – tiesas un bāriņtiesas (pagasttiesas). Bakalaura darba tēma ir „Personas atzīšana par rīcības nespējīgu un aizgādnības nodibināšanas civilprocesuālie aspekti” izvēlējos, pamatojoties uz praksē sastaptajām nepilnībām civilprocesa likumā normās. Šī tēma ir aktuāla, jo tai ir liela praktiska nozīme konkrētu dzīves gadījumu atrisināšanā.
Šobrīd Latvijā ir 30 ilgstošas sociālā aprūpes un rehabilitācijas iestādes, kurās dzīvo 5179 iemītnieki.1 Šajās institūcijās pārsvarā mīt iemītnieki, kuri ir invalīdi ar garīga rakstura traucējumiem jau kopš bērnības, vai ieguvuši invaliditāti no dzīves laikā, kuri nespēj pārzināt savas finanses, ne rīkoties ar tām. Nereti ir arī cilvēki, kuri nemaz nepazīst naudu, nezin tās vērtību. Arī tuvinieku viņiem nav, precīzāk tuvinieki ir, bet viņi neizrāda it nekādu interesi pār šīm personām. Tātad šādos gadījumos, būtu šīs personas atzīt par rīcības nespējīgām un nodibināt aizgādnību, jo viņas nespēj tiesiski pārstāvēt sevi un savas intereses, pārvaldīt savu mantu un rīkoties ar to. Praksē reti ir gadījumi, kad sameklējot šos tuviniekus, viņi ir ar mieru būt par aizgādni jau atzītajai rīcībnespējīgajai personai.
Kā problemātiskie jautājumi šajā sakarā tiek izvirzīti:
tiesā iesniedzot pieteikumu, konkrēti jānorāda sava ieinteresētība vai radniecība attiecībā uz personu, kurai nepieciešams noteikt aizgādni;
personas iespēju piedalīties tiesas sēdē, nepieciešams noteikt to ekspertam, nevis ārstam;
nepieciešams praksē aktualizēt pagaidu aizgādnības nodibināšanu un pagaidu aizgādņa iecelšanu personai, kamēr tiek veikta tiesu psihiatriskā ekspertīze, lai persona būtu tiesiski pārstāvēta arī šajā laikā.
Bakalaura darba mērķis – izpētīt personas atzīšanu par rīcības nespējīgu un aizgādnības nodibināšanas procesuālo kārtību un problēmas Latvijā, t.i., noskaidrot, kādas problēmas ir praksē, pielietojot esošos normatīvos aktus.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −50,24 €
Materiālu komplekts Nr. 1117081
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties