Katra uzņēmuma ekonomiskas darbības pamatā ir mērķis gūt peļņu, apmierinot patērētāju vajadzības. Nostabilizējoties un attīstoties tirgus ekonomikai un tirgus situācijai Latvijā un Baltijas reģionā kopumā, tiek akcentēta personāla kā viena no svarīgākajiem uzņēmuma resursiem nozīme. Starp visiem uzņēmējdarbībā pieejamajiem resursiem, personāla resursi ir spēks, kas var strādāt gan uzņēmuma labā, gan pret to.
Tirgus ekonomikas un pārmaiņu laiku sākumā uzņēmumos netika pievērsta uzmanība personāla vadībai, personāla politikai un vēl vairāk personāla vadības stratēģijai. Katra indivīda mērķis bija saņemt algu, lai apmierinātu savas pamatvajadzības. Pēc tirgus situācijas nostabilizēšanās Latvijā, uzņēmumu vadītāji piešķir arvien lielāku nozīmi personāla resursiem un to attīstībai. Augot valsts labklājībai, attīstījusies arī personāla vadība un tās loma uzņēmumu ikdienas darbībā.
Pēc autores domām, personāla vadībā ir jāmaina veids un attieksme, kā izglītot cilvēkus un organizēt procesus uzņēmumā. Bieži vien vadītājam trūkst zināšanu, kā tas jādara. Latvijā daudzos uzņēmumos vēl joprojām pastāv vecās vadīšanas un organizēšanas metodes. Par tādām personāla vadības funkcijām Latvijā kā personāla novērtēšana un motivēšana nopietni sāk domāt tikai pēdējo pāris gadu laikā, kaut arī citviet Eiropā un pasaulē tās jau sen tiek uzskatītas par ikviena uzņēmuma vadības procesa sastāvdaļām.
Vairums uzņēmumu vadītāju domā par to, lai viņiem būtu vislabākie darbinieki - patstāvīgi, kompetenti, ar augstu atbildības sajūtu un daudzām citām lietderīgām īpašībām. Lai tādi darbinieki strādātu uzņēmumā, ir jāveic ļoti liels darbs, kam ir jāsākas jau uzņēmuma iekšienē.
Nav noteiktu likumu vai priekšnosacījumu kādam ir jābūt ideālam darbiniekam, jo katram vadītājam ir savi priekšstati un prasības. Veicot darbinieku atlasi, pirmais iespaids paliek kopumā par cilvēka īpašībām un zināšanām, bet profesionālās zināšanas un pieredze paliek tikai otrajā plānā.
Autore norāda, ka pats galvenais un būtiskākais priekšnosacījums ir un paliek darbinieku nozīme uzņēmumā. Šodienas apstākļos darbiniekiem vajadzētu apzināties, ka viņi ir svarīgs faktors visā ražošanas procesā. Uzņēmuma peļņa un pašu darbinieku labklājība ir atkarīga no viņu darba ražīguma. Tas nozīmē, ka vadītājam ir jānodrošina darbinieku tālāka izglītošana un pilnveidošana. Šī savstarpējā sapratne starp darbinieku un darba devēju noteikti sekmētu uzņēmuma attīstību un līdz ar to paaugstinātos ekonomiskie un sociālie rādītāji valstī.
Lai personāla vadības process etapu izpilde uzņēmumā notiktu atbilstoši uzņēmuma mērķiem, nepieciešams izstrādāt personāla vadības stratēģiju. …