NOBEIGUMS
Apkopojot izstrādātā maģistra darba par tēmu „Personāla novērtēšanas procedūru izvērtēšana VAS „Latvijas Pasts”” rezultātus, autore izdara galvenos secinājumus.
Pirmkārt, ir jāsaka, ka personāla novērtēšana ir efektīvs un patiesi lietderīgs personāla vadības instruments. Sistemātiska un regulāra personāla novērtēšana ļauj uzņēmumam ievākt, apkopot un sistematizēt datus par darbinieku profesionālajām kompetencēm, darbam nepieciešamajām prasmēm un citu.
Personāla novērtēšana sniedz darbiniekiem unikālu iespēju saprast kāds ir tā “profesionālais portrets” kā arī iegūt ieteikumus un rekomendācijas par to, kādā veidā uzlabot vai pilnveidot savas prasmes un iemaņas.
Personāla novērtēšanas metodes izvēle ir izaicinājums uzņēmumam. Tieši no izvēlētas metodes ir atkarīgi personāla novērtēšanas gaitā iegūtie rezultāti, to objektivitāte un lietderība, līdz ar to, šim etapam, pēc autores domām, ir jāpievērš praktiski vislielākā uzmanība. Personāla novērtēšanas sistēmas izvēlē jāņem vērā uzņēmuma darbības specifika, organizācijas kultūru, vidi, tradīcijas, stratēģiskos mērķus un citus unikālos raksturlielumus. Tieši tamdēļ - metode, kas lieliski derēs vienam uzņēmumam, citam sniegs subjektīvus rezultātus un neatspoguļos reālo ainu.
Veidojot uzņēmuma personāla novērtēšānas sistēmu, jāpievērš uzmanību tam kā tā mijiedarbosies ar pārējām uzņēmuma personāla vadības sistēmām un instrumentiem. Jāpiedomā pie tā, vai izvēlētā personāla novērtēšanas sistēma pozitīvi mijiedarbosies un atvieglos uzņēmuma personāla karjeras un apmācību plānošanas procesus, vai papildinās un pilnveidos atalgojuma sistēmas kritērijus.
Novērtējuma pamatā nedrīkst būt tikai un vienīgi darbinieka profesionālās prasmes. …