Pirmajos gados pēc Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanas daudziem Latvijas uzņēmumiem bija grūtības ar banku kredītu saņemšanu, lai palielinātu apgrozāmos līdzekļus un attīstītu savu darbību, bet iedzīvotāju iespējas saņemt bankas aizdevumu ilglietošanas preču iegādei, būvniecībai vai remontam bija vēl niecīgākas. Šobrīd varam teikt, ka iepriekšminētā barjera ir pārvarēta un kreditēšanas attīstības tempi ir acīmredzami.
Kreditēšanas pieauguma tempi Latvijā ir likumsakarīgi, jo ir palielinājies iedzīvotāju ienākumu līmenis, uzlabojusies uzņēmējdarbības vide, attīstījies nekustamā īpašuma tirgus, kā arī konkurences pieaugums banku sektorā ir radījis kredītu likmju samazināšanos un tādējādi padarījis pieejamākus finanšu resursus iedzīvotājiem. Būtisks faktors, kas veicinājis kreditēšanu, ir iedzīvotāju pieaugošā uzticība banku sistēmai, kas nodrošinājusi stabilu piesaistīto depozītu apjoma kāpumu, tā savukārt nodrošinot resursus kreditēšanas attīstībai.
Šodien var teikt, ka Latvijā veiksmīgi ir attīstījusies tāda finanšu sektora sastāvdaļa kā bankas, un kā viens no banku darbības galvenajiem darbības virzieniem ir kreditēšana, kas veido galvenos ienākumus banku ieņēmumu struktūrā. Latvijas Komercbanku asociācijas dati liecina, ka banku izsniegtie kredīti ar katru gadu palielinās. Tas apliecina, ka iedzīvotāji uzticas banku sektoram un arvien biežāk izmanto kredītu sniegtās priekšrocības. Ekonomiskās vides stabilizēšanās, iedzīvotāju ienākumu palielināšanās un pašmāju banku labā reputācija ārvalstu klientu vidū bijis galvenais iemesls komercbanku izaugsmei. …