Secinājumi
Pamatojoties uz teorētisko un praktisko pētniecības daļu, var izdarīt secinājumus par pacientu informētību par veicamajiem pasākumiem pirms un pēcoperācijas periodā pie deguna starpsienas rezekcijas operācijām.
Kvalifikācijas darbā izvirzītais mērķis - izpētīt pacientu informētību par pirmsoperācijas, un pēcoperācijas periodu pie deguna starpsienas rezekcijas operācijām ir sasniegts, darba gaitā tika veikta literatūras izpēte un analīze, sagatavotas anketas, lai, balstoties uz teorētisko bāzi, noskaidrotu pacientu informētību par pirmsoperācijas un pēcoperācijas periodu.
No iegūtajiem pētījuma rezultātiem var secināt, ka deguna starpsienas rezekcijas operācijas pārsvarā veic gados jauniem cilvēkiem – no 100 respondentiem, 67% bija no 18 - 40 gadu vecumam. Pārsvarā operācija tika veikta vīriešiem, kas izskaidrojams, ka deguna starpsienas deformācija ir iegūta sadzīves traumu dēļ.
Saskaņā ar iegūtajiem anketas rezultātiem, lielākā daļa pacientu negrib neko zināt par operācijas gaitu.
Aptaujātiepacienti bija pietiekami informēti par ēšanas un ūdens dzeršanas režīmu pirms un pēc operācijas periodā, bet nebija pietiekami informēti par smēķēšanas un alkohola lietošanas ierobežojumiem pēcoperācijas periodā.
Par mazsvarīgu aptaujāti pacienti uzskata karsto dzērienu lietošanu, pirts apmeklējumus un karstu vannu pēcoperācijas periodā, šo fenomenu varētu izskaidrot ar nepietiekamu informāciju par asiņošanas risku, ko var izraisīt karsti dzērieni, vannas, pirtis, saunas, kas var novest pie atkārtotas deguna tamponādes.
Tāpat pacienti par mazsvarīgu uzskata deguna ejas skalošanu ar sāls ūdeni, tas ir izskaidrojams ar informācijas trūkumu.
Apkopojot iegūtos rezultātus nākas secināt, ka pacientu informētība ir daļējagan par pirmsoperācijas periodu, gan par pēcoperācijas periodu.Kvalifikācijas darba hipotēze,pacientu informētību par pirms un pēc operācijas periodu pie deguna starpsienas rezekcijas operācijām ir nepietiekama, apstiprinājusies daļēji.
…