Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
21,48 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:432251
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 24.04.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 53 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    8
1.1.  Īpašums    10
1.2.  Nekustāmais īpašums    12
1.3.  Īpašuma iegūšanas un īpašuma tiesību izbeigšanas tiesiskā regulēšana    16
2.  Nekustama īpašuma pirkuma līgums    24
2.1.  Pirkuma līguma jēdziens un vispārīgais raksturojums    24
2.2.  Nekustāmais īpašums kā pirkuma līguma priekšmets    25
2.3.  Pirkuma līguma noslēgšanas kārtība. Pircēja un pārdevēja tiesības un pienākumi    36
3.  Citi nekustāma īpašuma atsavināšanas veidi    53
3.1.  Nekustāma īpašuma dāvinājums un tā vispārīgais raksturojums    53
3.1.1.  Dāvinājums atlīdzības nozīmē. Dāvinājums ar uzlikumu. Visas mantas Dāvinājums    56
3.1.2.  Dāvinājuma atsaukšana    59
3.2.  Maiņas līgums    66
3.3.  Uztura līgums    68
3.4.  Nekustāma īpašuma ieguldījums pamatkapitālā    73
3.5.  Laulības līgums    76
  Nobeigums    80
  Izmantoto avotu un literatūras saraksts    83
Darba fragmentsAizvērt

Pēdējo 10 gadu laikā Latvijā strauji palielinājās darījumu skaits, kas saistīti ar nekustāma īpašuma atsavināšanu. Saskaņā ar interneta saita www.zemegramata.lv datiem, 1996.gadā Latvijas zemesgrāmatās piereģistrēto dāvinājuma līgumu skaits sastādīja 1 565 līgumi, pirkuma līgumu skaits stādīja 2 953 līgumi, maiņas līgumu skaits sastādīja 26 līgumus, tika piereģistrēti 29 lēmumi par nekustāma īpašuma ieguldīšanu uzņēmuma pamatkapitālā, un tika piereģistrēti 64 lēmumi par nekustāma īpašuma iegūšanu tiesas ceļā. Bet jau 2005.gadā Latvijas zemesgrāmatās piereģistrēto dāvinājuma līgumu skaits sasniedza 11 616 līgumi, pirkuma līgumu skaits sasniedza 65 491 līgumi, maiņas līgumu skaits sasniedza 1 134 līgumi, lēmumu skaits par nekustāma īpašuma ieguldīšanu uzņēmuma pamatkapitālā sasniedza 603 lēmumi, un lēmumu skaits par nekustāma īpašuma iegūšanu tiesas ceļā sasniedza 871 lēmumi.
Tomēr, palielinoties augstāk minēto darījumu skaitam var palielināties arī domstarpību skaits starp darījuma pusēm. Tas, galvenokārt ir saistīts ar to, ka cilvēki slēdzot šāda veida darījumus paļaujas vienīgi uz savām zināšanām un dzīves pieredzi, nevis griežas pie kvalificēta jurista.
Šī diplomdarba mērķis ir izpētīt nekustāmo īpašumu atsavināšanas tiesisko regulējumu Latvijas Republikas likumdošanā kā civiltiesisko attiecību palīglīdzekli, kā arī aprakstīt nekustāmo īpašumu atsavināšanas veidus un visbiežāk sastopamus strīdus, kas var rasties sakarā ar nekustāma īpašuma atsavināšanu.


1. Jēdzienu „īpašums” un „nekustāmais īpašums” vispārējais raksturojums. Īpašuma iegūšanas un īpašuma tiesību izbeigšanas tiesiskā regulēšana

1.1. Īpašums
1950.gada 4.novembra Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizstāvības 1.protokola 1.pants nosaka, ka jebkurai personai ir tiesības uz īpašumu.
1998.gadā tika papildināta Latvijas Republikas Satversme ar jaunu nodaļu “Cilvēka pamattiesības”, kuras 105.pants nosaka, ka „ikvienam ir tiesības uz īpašumu. Īpašumu nedrīkst izmantot pretēji sabiedrības interesēm. Īpašuma tiesības var ierobežot vienīgi saskaņā ar likumu. Īpašuma piespiedu atsavināšana sabiedrības vajadzībām pieļaujama tikai izņēmuma gadījumos uz atsevišķa likuma pamata pret taisnīgu atlīdzību”.
Šī norma, kas garantē vienu no būtiskākajām pamattiesībām, lielā mērā nosaka gan īpašuma ieguvi un tā atsavināšanu, gan aizsargā jau esošu īpašnieku tiesības brīvi rīkoties ar savu mantu. Līdz ar to valsts ar Satversmes starpniecību ne tikai pasludina īpašuma tiesību nozīmīgumu, bet arī rada šo tiesību nodrošinājuma mehānismu. Saskaņā ar LR Civillikuma 927.pantu, īpašums ir pilnīgas varas tiesības par lietu, tas ir, tiesības valdīt un lietot to, iegūt no tās visus iespējamos labumus, ar to rīkoties un noteiktā kārtā atprasīt to atpakaļ no katras trešās personas ar īpašuma prasību.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −51,45 €
Materiālu komplekts Nr. 1116010
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties