Noziedzīgie nodarījumi, kas saistīti ar narkotisko, psihotropo vielu un to prekursoru nelegālo apriti, kā arī narkotisko vielu biznesu pēdējo gadu laikā nav zaudējuši savu aktualitāti.
Samazinoties starptautiskajiem pārvadājumiem, tiek ietekmēta arī narkotisko vielu aprite. Pērn Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvalde atklāja par simt gadījumiem mazāk narkotisko un psihotropo vielu pārvadājumus nekā 2019. gadā. Taču policija stāsta, ka bizness nebūt nav apstājies. Iedzīvotāji sākuši mājās vairāk audzēt neatļautās vielas.
Pērn muitas noteikumu pārkāpumi konstatēti pat par ceturtdaļu vairāk nekā gadu pirms. Savukārt narkotisko un psihotropo vielu atklāto gadījumu skaits ir samazinājies, pērn konstatējot 648 gadījumus, bet 2019.gadā par 100 gadījumiem mazāk, informē VID Muitas pārvalde. Līdz ar pasažieru plūsmas samazināšanos, arī ievesto narkotisko vielu atklāto gadījumu skaits esot sarucis. Taču pasažieri ieved narkotikas pamatā savai lietošanai, un šie daudzumi ir nelieli, skaidro VID Muitas pārvaldes direktora vietniece Sandra Kārkliņa-Ādmine. Viņa stāsta, ka visbiežāk, pat 90% gadījumu, narkotiskās vielas konstatē pasta sūtījumos. "Pasta sūtījumos mēs identificējam lielāko tiesu narkotisko vielu. Ja mēs skatāmies procentuāli, tad 90% gadījumu mēs narkotiskās vielas esam identificējuši pasta sūtījumos. Protams, visbiežāk tie ir sūtījumi no Nīderlandes, Vācijas un Apvienotās Karalistes," stāsta Kārkliņa-Ādmine. Kopumā pērn uzsākti nepilni 700 kriminālprocesi par narkotisko un psihotropo vielu pārvadāšanu, informē Muitas pārvaldes pārstāve Sandra Kārkliņa-Ādmine.