Secinājumi
1. Galvenais motivējošais faktors vecmātes darbā ir gandarījums par paveikto darbu, ko atzinušas vislielākais vecmāšu skaits.
2. Atzītākie motivējošie faktori vecmātes darbā ir: vecmātes lomas nozīme, strādīgi kolēģi, kuri ir tik pat daudz ieinteresēti darba procesā, darba pienākumi, atbildība.
3. Par nozīmīgiem motivējošiem faktoriem lielākā daļa vecmātes uzskata ārējos motivatorus, jeb pēc Hercberga teorijas tiek dēvēti par higiēnas faktoriem – sadarbība ar kolēģiem, algas apmērs, vadītāja attieksme pret darbiniekiem, darba apstākļi.
4. Vairums vecmāšu nozīmīgākus par darbā esošajiem motivējošiem faktoriem uzskata trešā līmeņa vajadzību apmierināšanu, pēc A. Maslova Vajadzību hierarhijas teorijas, kas ir kolēģu atbalsts un vadītāja attieksme pret darbiniekiem.
5. Tādus faktorus, kā darba atalgojumu, piemaksu sistēma, paaugstināšanu darbā, darba un atpūtas laika sadalījumu, nevar uzskatīt kā motivējošos faktorus vecmātes darbā.
6. Mazāk kā puse respondentu par nozīmīgiem motivējošiem faktoriem uzskata, apbalvošanas sistēmu, atzinību/uzslavu no darba devēja, atsauksmes no jaundzimušā ģimenes, kas pēc A Maslova teorijas ir ceturtā līmeņa vajadzības pēc atzīšanas.
Priekšlikumi
1. Balstoties uz Dolea, Adams, (2005) teoriju un anketas rezultātiem, organizācijām vajadzētu pievērst uzmanību un uzlabot profesionālās karjeras pilnveidošanās sistēmu.
2. Ir nepieciešami uzlabojumi organizāciju motivācijas sistēmās laika un atpūtas laika sadalījuma kategorijā, lai tiktu apmierināta daļa no fizioloģisko vajadzību līmeņa pēc A. Maslova Vajadzību hierarhijas teorijas.
3. Lai darbinieki nenonāktu līdz demoralizējošai un bremzētai darbībai, jāpievērš uzmanība, lai cilvēks tiktu novērtēts, paaugstināts darbā vai tiktu uzlabota finansiālā atalgojuma sistēma.…