Vadīt cilvēkus nozīmē organizēt viņus un radīt motivāciju kopīgam darbam, lai īstenotu noteiktus mērķus.
Kas virza mūsu darbību, kas dzen mūs darīt tieši tās lietas ko darām un ne citas. Spēcīgākais motivējošais spēks ir cilvēka mēģinājumi atrast savas eksistences cēloni un darbības jēgu, būtību. Svarīgi ir atrast un izdarīt pareizo izvēli.
Nepastāv neviens absolūti pareizs vai nepareizs cilvēku vadīšanas stils - dažādās situācijās jāizmanto dažādas pieejas, taču pastāv daži pamatprincipi un paņēmieni, kurus var izmantot, lai izveidotu tieši jūsu komandai un tās mērķiem atbilstošu pārvaldības struktūru.
Lai kļūtu par labu vadītāju, jāpapildina savas tehniskās zināšanas, pilnveidojot sevī arī līdera īpašības, jāizprot faktori, kas rada motivāciju cilvēkiem, komandas darba dinamiku un jāiemācās, kad un kā deleģēt pienākumus citiem. Cilvēku vadīšana nozīmē arī regulāru viņu veikuma novērtēšanu, mācību un pilnveidošanas programmu īstenošanu, papildinot tās ar individuālām mācībām un padomiem, lai atklātu darbinieku potenciālu un pēc iespējas labāk attīstītu viņu spējas un prasmes- jāpilnveido savas saskarsmes iemaņas un jāiemācās tās izmantot, risinot atsevišķus sarežģījumus un konfliktus.…