Pētījuma aktualitāte: Nepastāvot speciālam medicīniska rakstura piespiedu līdzekļa tiesiskajam regulējumam, problēmu rada izvairīšanās no personai piemērotās ambulatorās ārstēšanas medicīnas iestādē. Tiesu prakse liecina, ka visvairāk nākas saskarties ar gadījumiem, kad persona izvairās no ambulatoras ārstēšanās medicīnas iestādē, taču nereti ir gadījumi, kad personas izvairās arī no stacionārās ārstēšanās.
Pētījuma mērķis: Noskaidrot medicīniska rakstura piespiedu līdzekļa jēdzienu, identificēt problemātiskos jautājumus tā piemērošanā un kontrolē krimināltiesību regulējumā, izpētīt priekšnosacījumus piespiedu līdzekļa piemērošanai, izpētīt doktrīnā paustos viedokļus par medicīniska rakstura piespiedu līdzekļa institūtu, sniegt priekšlikumus medicīniska rakstura piespiedu līdzekļa izpildes kontroles tiesiskā regulējuma pilnveidošanai.
Pētījuma metodes: Bakalaura darbā tika izmantota vēsturiskā metode, aprakstošā metode, salīdzinošā metode un analītiskā metode. Tāpat tika izmantota dokumentu analīzes metode, kvalitatīvā socioloģiskā metode, izveidojot interviju transkripciju, kā arī tika izmantotas četras tiesību normu interpretācijas metodes.
Sasniegtie rezultāti: Izstrādāts uzlabots tiesas kontroles mehānisms pār personas meklēšanu ambulatorās ārstēšanās gadījumā.
…