SECINĀJUMI
Darbā izvirzītais mērķis un uzdevumi ir sasniegti un pamatojoties uz pētījuma rezultātiem un zinātnisko literatūru, var secināt, ka:
1) Pētījuma rezultāti atklāj, ka 38% no respondentiem ir vecumā no 20-35 gadiem, 85% ir sievietes, 40 % ar darba pieredzi ārstniecības iestādē 1 – 5 gadiem.
2) 73 % no māsām zināja, ka vispār pastāv iespēja saņemt bezmaksas psiholoģisko palīdzību Covid – 19 pandēmijas laikā. 15% no respondentiem bija izmantojuši piedāvāto palīdzību, bet vairākums 35% uzskata, ka tiek galā ar savām emocijām spriedzes laikā.
3) Lielākā daļa respondentu 93 % norāda, ka darba apjoms Covid – 19 pandēmijas laikā ir palielinājies. Savukārt, spriedze, ko izjūt darbā ir pieaugusi 82% respondentu.
4) Neskatoties uz sarežģītajiem darba apstākļiem šobrīd, vairums māsas sniedz pacientiem psiho-emocionālu atbalstu. 45 % no respondentiem atbalsta sniegšanai velta līdz 15 minūtēm, 15 % līdz 30 minūtēm un 10% pat vairāk kā 30 minūtes dienā.
5) 63 % no respondentiem cenšas izglītot pacientus, izskaidrojot slimnīcā noteikto Covid – 19 ierobežojumu nepieciešamību. Savukārt, 68% no māsām izskaidro pacientiem slimošanas gaitu tā nodrošinot drošības sajūtu, jo izglītoti cilvēki ir psiholoģiski un emocionāli līdzsvaroti.
6) 43% no respondentiem cenšas ieklausīties pacientos vismaz daļēji, bet 27% ieklausās vienmēr, tā pierādot, ka māsas ir atbildīgas un spēj uzņemties vairāk pienākumus, kas saistīti ar slimnieka psiho-emocionālajām vajadzībām. Uzmanīga māsu attieksme pret pacientiem dod cerību, drošības izjūtu un sajūtu, ka par viņu rūpējas.
…