Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
14,20 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:685925
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 15.10.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 22 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
Mantojuma pieņemšanas vēsturiskais skatījums    5
1.  Mantojuma pieņemšana Romiešu tiesībās    5
  Vietējo civillikumu kopojumu    9
III  Mantojuma pieņemšanas termiņi    26
  Kopsavilkums    39
  ANOTĀCIJA    41
  ANOTATION    42
  ANNOTATION    43
  Literatūras saraksts    44
Darba fragmentsAizvērt

Šī bakalaura darba mērķis ir izpētīt mantojuma pieņemšanas vēsturisko attīstības kārtību, proti, kāda mantojuma pieņemšanas kārtība pastāvēja romiešu tiesībās un Baltijas vietējo Civillikumu kopojumā. Šī darba ietvaros autore veiks pētījumu attiecībā uz Latvijas Republikā pastāvošo mantojuma pieņemšanas regulējumu un skatīs aktuālos mantojuma pieņemšanas termiņa jautājumus. Autore savā darbā centīsies norādīt uz iespējamām neprecizitātēm un neskaidrībām attiecībā uz pētāmajiem jautājumiem, kā arī sniegs savu vērtējumu un iespējamu situācijas atrisinājumu. Tāpat autore veiks mantojuma pieņemšanas kārtības Latvijas Republikā salīdzinājumu ar ārvalstīs pastāvošo mantojuma pieņemšanas tiesību regulējumu. Autore centīsies citu valstu mantojuma tiesībās saskatīt noderīgus piemērus, kurus iespējams būtu vērts ieviest arī Latvijas Republikas mantojuma tiesībās.
Lai sasniegtu šī darba mērķi, autore izvirza šādus uzdevumus: iepazīties ar dažādu (latviešu un ārvalstu) zinātnisko literatūru par mantojuma pieņemšanu, Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem, mantojuma pieņemšanu ārvalstu tiesībās. Lai iegūtu vispusīgu priekšstatu par pētāmajiem jautājumiem, iepazīties ar Latvijas Republikas Augstākās tiesas, Rīgas apgabaltiesas un Zemgales apgabaltiesas tiesu praksi; veiks iegūto materiālu patstāvīgu izpēti un analīzi un izdarīs secinājumus attiecībā uz pētījumu.
I MANTOJUMA PIEŅEMŠANAS VĒSTURISAIS SKATĪJUMS
1. Mantojuma pieņemšana romiešu tiesībās.
Romiešu tiesībās mantojuma pieņemšana iezīmējas ar vairākām īpatnībām. Nomirstot mantojuma atstājējam, atklājās mantojums. Seno kvirītu tiesībās mantojuma atklāšanās un tā iegūšanas momenti sakrita, jo mantinieki it kā turpināja nomirēja personu un bija ieguvuši mantojumu neatkarīgi no kaut kāda gribas izteikuma.1 Taču vēlāk mantojuma atklāšanās nebūt nenozīmēja, ka mantojums automātiski ir kļuvis par mantinieka īpašumu. Mantojuma iegūšana kļuva par sevišķu procedūru, kurā mantojuma pieņemšana bija viens no posmiem, bet pastāvēja arī izņēmumi.
Kā jau iepriekš tika minēts, tad pirms mantojuma pieņemšanas potenciālajam mantiniekam ir jāpiedzīvo mantojuma atklāšanās, proti, mantojuma atstājēja nāvi. Pēc mantojuma atklāšanās sekoja mantojuma pieņemšanas posms. Šajā sakarā Romiešu tiesības izšķir divas mantinieku grupas.2 Pirmajā grupā ietilpst tie mantojuma atstājēja mantinieki, kas piederēja pie ģimenes, mantojuma atstājēja mājas (sui heredes), piemēram, bērni, kā arī personas, kas pēc savas kārtas bija nepilntiesīgas un piederēja pie pakļauto skaita, piemēram, vergi.3 …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −35,68 €
Materiālu komplekts Nr. 1123800
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties