Pēdējo gadu laikā Latvijā ir notikusi strauja tūrisma attīstība. Viena no tūrisma nozarēm, kas attīstās visstraujāk un kas veicina valstī tūristu pieplūdumu no ārvalstīm, ir lauku tūrisms.
Pieaudzis arī valsts atbalsts šai svarīgajai tūrisma nozarei, kas agrāk netika uzskatīta par vērā ņemamu ekonomiskas aktivitātes izpausmi. Pieprasījums pēc nestandartizētiem un individuāliem tūrisma produktiem, kas ietver dabas un dažādu reģionālo, kultūrvēsturisko īpatnību iepazīšanu, ar katru gadu pieaug.
Izvēloties darba tēmu, noteicošais faktors bija tas, ka Saldus rajonā, salīdzinot ar citiem Kurzemes rajoniem, ir diezgan maz lauku tūrisma mītņu, tāpēc tas radīja interesi izpētīt, kāpēc lauku tūrisms šajā rajonā ir mazāk attīstīts nekā citos rajonos.
Bakalaura darba mērķis ir izpētīt lauku tūrisma būtību, kā arī iepazīties ar Saldus rajona lauku mītņu piedāvājumu, novērtēt un izanalizēt lauku tūrisma attīstību Saldus rajonā.
Darba uzdevumi ir:
apskatīt lauku tūrisma būtību un nozīmi;
parādīt lauku mītņu veidus;
iepazīties ar Saldus rajona lauku mītņu piedāvājumu;
izpētīt, kas sekmē vai bremzē lauku tūrisma attīstību Saldus rajonā;
izanalizēt iegūto informāciju un izdarīt secinājumus.
Bakalaura darbs sastāv no trijām daļām, pirmā daļa iekļauj sevī teoriju un vispārīgu lauku tūrisma piedāvājumu, kas saistīts ar lauku tūrisma nozīmi un būtību, lauku mītņu raksturojumu, kvalitātes standartu un sertifikātu nozīmi lauku tūrismā, statistikas datu analīzi, otrā ir analītiskā daļa – kur tiek apkopota un analizēta bakalaura darba galvenā tēma “Naktsmītņu attīstība Saldus rajonā”, tiks novērtēta un analizēta lauku tūrisma attīstība Saldus rajonā, tuvāk tiek iepazīti lauku tūrisma naktsmītnes Saldus rajonā, veikta anketēšana un problēmu analīze.
Darba teorētiskajā, kā arī analītiskajā daļā, izmantoti dažādi tūrisma ceļveži un bukleti, Latvijas Lauku tūrisma asociācijas (LLT) “Lauku ceļotājs” izdotie mācību materiāli, dažādu autoru grāmatas par lauku tūrismu, preses izdevumu raksti, interneta atrodamie resursi par lauku tūrismu, anketēšanā iegūtā informācija, praktiskā materiāla avoti – statistika, aptauju, apsekojumu rezultāti, uzņēmumu saimnieciskie rādītāji, kā arī informācija, kas iegūta reģionālajā tūrisma informācijas centrā.
Bakalaura darbā tiek izmantotas dažādas tabulas un diagrammas, kas padara to daudz pārskatāmāku un vieglāk saprotamu, tādējādi ļauj vieglāk izdarīt secinājumus. …