Šobrīd acīmredzams galvenais virziens sakaru līdzekļu un telekomunikācijas tīkla plašai izmantošanai ir sabiedrības informatīvās telpas veidošana un formēšana.
Balstoties uz pasaules pieredzi, var apgalvot, ka strauja telekomunikāciju attīstība paredz tikpat dinamisku ekonomikas attīstību. Pateicoties tieši šai dinamikai, telekomunikāciju nozare ir ļoti pievilcīga ārzemju investoriem.
Viens no Latvijas tirgiem, kurš visdinamiskāk attīstās, ir mobilo sakaru tirgus. Saskaņā ar Centrālās Statistikas Pārvaldes datiem tikai pagājušajā, 2005.gadā, mobilo sakaru lietotāju skaits Latvijā pieauga par 20,7%, bet, neskatoties uz klientu skaita pieaugumu, lielo telekomunikāciju kompāniju tirgus daļa nedaudz samazinājās. Pēc 2003.gada 1.janvāra Lattelekom telekomunikāciju pakalpojumu sniegšanas monopola beigām, pēc 2004.gada 1.maijā Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā, Latvijā sākās sīva konkurence par to, lai iegūtu lielāko tirgus daļu, jaunāko tehnoloģiju apguvē, lai gala rezultātā saņemtu maksimālo peļņu.
Līdz lietuviešu-dāņu jauna operatora BITE GSM parādīšanās, pēdējos gados tirgus balstījās uz „trim vaļiem” telekomunikāciju „pasaules veidošanā”: LMT, TELE 2 un Lattelekom, kuriem pieder apmēram vienādas tirgus daļas, ar tendenci uz pēdējā operatora daļas samazināšanos. Tirgū, pastāvēja arī pietiekams mazo spēlētāju skaits. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija izsniedza vairāk kā 200 licences fiksēto sakaru pakalpojumu sniegšanai, bet šie operatori darbojās tikai šaurās nišās, to kopējā tirgus daļa nepārsniedza 3% un būtiski neietekmēja telekomunikāciju pakalpojumu tirgu.…