Nobeigums
Bakalaura darba izstrādes gaitā tika sasniegts sākotnējais izvirzītais mērķis, tas ir, tika izpētīta kriminālatbildības par ļaunprātīgu bankrotu tiesiskās, teorētiskās un praktiskās problēmas, piedāvājot konkrētus problēmu risinājumus.
Līdz ar to var izdarīt sekojošus secinājumus:
1. Ņemot vērā, ka Krimināllikumā netiek paredzēta kriminālatbildība par maksātnespējas pieteikuma neiesniegšanu likumā paredzētajos gadījumos, parādniekam nav papildus stimuls iesniegt maksātnespējas pieteikumu, jo administratīvā atbildība nav pietiekams stimuls.
2. Lai personu sodītu par ļaunprātīgu bankrotu ir nepieciešams būtisks kaitējums ar likumu aizsargātām citas personas interesēm, kas maksātnespējas gadījumā nozīmē, ka parādniekam nav aktīvu ar kuriem segt kreditoru prasījumus.
3. Parādnieks ir ieinteresēts laicīgi neiesniegt maksātnespējas procesa pieteikumu, lai varētu veikt aktīvu atsavināšanu un pārcelšanu nolūkā samazināt kreditoru atgūstamos naudas līdzekļus maksātnespējas procesā.
4. Atbildība par kapitālsabiedrības novešanu līdz maksātnespējai ir piemērojama subjektam, kurš ir īstenojis attiecīgos pasākumus vai arī kura ietekmē šādi pasākumi ir realizēti. Tādējādi atbildību var piemērot ne vien kapitālsabiedrības valdes locekļiem, bet arī kapitālsabiedrības dalībniekiem un citām personām.
5. Krimināllikumā kriminālatbildība tiek paredzēta tikai par tādu maksātnespēju, kas ir izraisīta ļaunprātīgi vai ir radusies attiecīga uzņēmuma atbildīgo amatpersonu nolaidīgas attieksmes dēļ.
…