Keditēšana ir viens no karstākajiem sabiedrības diskusiju tematiem. Ikvienam vilinoša liekas iespēja iegūt savā īpašumā preci vai pakalpojumu un norēķināties par to vēlāk īsākā, vai garākā laika periodā. Kreditēšanas attīstība un aizņemtā naudas daudzuma palielināšanās ir dabīgs makroekonomisks process.
Autors piedāvā ieskatu „Kreditēšanas attīstības un tās ietekmes uz nekustamo īpašumu” jautājumos. Pētījuma pamata mērķis ir noskaidrot kreditēšanas un nekustamā īpašuma tirgus attīstības iemeslus, to apjomus.
Bakalaura darba pirmajā daļā tiek aplūkoti naudas un kredīta teorētiskie aspekti, kas raksturo kredītsistēmas būtību, to kādēļ patērētājiem ir nepieciešams uzņemties kredīta saistības.
Otrajā daļā tiek veidots ieskats hipotekārās kredītsistēmas izveidošanās Latvijā, tās attīstība un kreditēšanas apjomu izmaiņa Latvijas Republikā laika periodā no 2000. gada līdz 2007. gadam.
Lai rastu iespaidu par sasaisti starp tirgus attīstību un kreditēšanas apjomu izmaiņām, darba trešā daļa tiek veltīta nekustamā īpašuma tirgus izpētei, uzbūvei un pēdējo 7. gadu izaugsmes analīzei.
Izpētes darbs tiek noslēgts ar autora secinājumiem un priekšlikumiem par hipotekārās kredītsistēmas attīstību un tās ietekmi uz Latvijas nekustamā īpašuma tirgu.
Valsts ekonomikas sekmīgas attīstības svarīgs priekšnoteikums ir finanšu sektora attīstība. Latvijas ekonomikas nozīmīga attīstības problēma ir investīciju piesaistīšana, bez kuras nav iedomājama tālāka pozitīva attīstība. Tieši investīciju piesaiste, pie efektīva to izlietojuma, nosaka ekonomisko un sociālo rādītāju izaugsmi. Paralēli dažādiem piedāvātiem finansējuma fondiem darbojas kapitāla tirgus iespēja, kas dod iespēju investīciju projektu attīstībai un realizēšanai. Papildus ievērība jāpiešķir faktam, ka 2005. un 2006. gadā Latvijas īpašuma cenu pieaugums ir bijis augstākais pasaulē, kad tas palielinājies par 60%.
Sakārtojoties uzņēmējdarbības videi, parādoties drošām prognozēm par Latvijas ekonomikas attīstības nākotnes perspektīvām, radās lieliska augsne kreditēšanas procesa izaugsmei. 21. gadsimta sākuma gados Latvijas ekonomikas mērķis bija investīciju piesaistīšana kreditēšanai. Šobrīd Latvijas centrālā banka un valdība veic darbības ar nolūku ierobežot kreditēšanu. Sistēma ir attīstījusies pateicoties augošajam pieprasījumam, banku savstarpējās konkurences saasināšanās un lētākai naudas resursu pieejamībai. Iedzīvotāju pieaugošo uzticību bankām var vērtēt kā būtisku kreditēšanu veicinošu faktoru, kas nodrošinājumā.…