Jūrmalas pilsētas notekūdeņu attīrīšanas iekārtu projekts ar diennakts jaudu 7000 m3 un aerotenka - nostādinātāja izstrādi. Projekta autors Kristaps Reinis, darba vadītājs T. Rezņika.
Darbā apkopoti dati par Jūrmalas pilsētas attīrīto notekūdeņu kvalitāti, tehnoloģiskā procesa apraksts, un šī procesa kontroles mehānisms, veikti materiālās bilances un iekārtu aprēķini, sniegta informācija par vides aizsardzību un darba drošību. Projekta apjoms 37 lpp., 6 tabulas, 1 shēma, 3 rasējums.
Galvenais ūdens piesārņotājs ir neattīrīti notekūdeņi. Tie satur dzīviem organismiem kaitīgas vielas –
smagos metālus un ķīmiskas vielas. Tā kā pēdējos gados cilvēki savās mājsaimniecībās ļoti daudz izmanto veļas pulverus, šampūnus un citus mazgājamos līdzekļus, notekūdeņos ir pieaudzis fosfora un slāpekļa daudzums. Savukārt tas veicina upju aizaugšanu un aļģu rašanos jūrā. Tāpēc, lai novērstu draudus dabai notekūdeņi ir jāattīra pēc ES direktīvās un LR normatīvajos aktos noteiktajām prasībām. Lai to realizētu 2009. gadā Jūrmalā tika atklātas no jauna uzbūvētas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas (NAI) ar jaudu 7000 m3/dnn.
Jaunizbūvētajās Slokas NAI notekūdeņi tiek attīrīti bioloģiski, ko nodrošina nepārtraukts aktīvo dūņu process ar bioloģisku fosfora un slāpekļa atdalīšanu, izmantojot divpakāpju denitrifikāciju bez ķīmiskas nogulsnēšanās.
Jaunajās Slokas NAI ir uzstādītas modernas tehnoloģiskās iekārtas. Tās darbojas automātiskā režīmā. Un modernais laboratorijas aprīkojums ļauj savlaicīgi kontrolēt attīrīšanas procesa kvalitāti un pasargāt apkārtējo vidi no piesārņojuma.
Slokas NAI ekspluatācija nodrošina kvalitatīvu notekūdeņu attīrīšanas procesu un līdz ar to tīru ūdeni Lielupē un sekojoši Baltijas jūrā.