Mūsu ikdienas ritējums bez elektrības vairs nav iedomājams. Tās esamība ir kļuvusi par neatņemamu dzīves sastāvdaļu , var pat teikt, ka bez elektroenerģijas cilvēks ir kā bez rokām. Un tas ir pilnīgi saprotams, ja reiz tik liela daļa cilvēkam visapkārt esošo ierīču darbojas tieši par pamatu ņemot elektroenerģiju. Ar tās esamību nevienu vairs nav iespējams pārsteigt. Un kā gan savādāk, ja mūsdienās elektrību savā labā prot izmantot pat 5 gadīgs bērns, kuram nav pat mazākās nojausmas par to, kā tā tiek iegūta un reāli nonāk līdz patērētājam, ar kādām grūtībām jāsaskaras ražotājam. Un tomēr nepatīkamo sajūtu, kas rodas, kaut uz dažām minūtēm vispārēji pazūdot elektrībai, zina ik katrs, jo nenoliedzami, elektrības zudums īsā mirklī spēj radīt vispārēju bezspēcības sajūtu un paniku. Tad nu, ja reiz esam tik ļoti atkarīgi no elektroenerģijas, būtu lietderīgi padomāt par iespējām elektrību iegūt, pārvadīt un izmantot maksimāli.
Pieprasījums pēc elektrības, viennozīmīgi, nemitīgi pieaug. Uzņēmumi, kas to piegādā patērētājiem (Latvijā tas būtu AS "Latvenergo" ar meitas uzņēmumiem AS "Augstsprieguma tīkli" un AS "Sadales tīkli"), saskaras ar elektroenerģijas zudumiem, kas attiecīgi padara piegādāto elektroenerģiju dārgāku.
No brīža, kad mehāniskā enerģija tiek pārvērsta elektroenerģijā līdz brīdim, kad tā nonāk pie patērētāja, tā veic garu ceļu ar reāliem zudumiem, kas rodas gan elektropārvades līnijās, gan transformatoros, gan citās vietās.
AS “Sadales tīkls” nodrošina elektroenerģijas piegādi vairāk nekā vienam miljonam elektroenerģijas lietotāju, aptverot ar savu pakalpojumu pāri par 99% no valsts teritorijas. Elektroenerģija ir produkts, bez kura nav iedomājama ne mūsdienīga tautsaimniecības, ne sabiedrības attīstība. Elektroenerģijas patēriņš gan ražošanā, gan arī sadzīvē un pakalpojumu sfērā pēdējo gadu laikā strauji palielinās.[1]…